Skocz do zawartości
Forum

Wcześniejsza przerwa podczas antykoncepcji dwuskładnikowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Od 4 miesięcy stosuje tabletki Madinette. Podczas pierwszego cyklu (październik), na 4 dni przed końcem blistra dostałam miesiączki. Poszlam do lekarza w 3 dniu krwawienia, lekarz uznał, że to z odstawienia, jednak miałam bóle miesiączkowe i piersi, krwawiłam przez 10 dni (ostani dzień krwawienia zbiegł się z 7 dniem przerwy po 21 dniach brania tabletek). Drugi cykl (listopad) przebiegł niemal bez problemów, krwawienie wystapiło po 2 dniach od ostatniej tabletki drugiego blistra, trwało 6 dni. Ostatni dzien krwawienia był pierwszym dniem pierwszej tabletki trzeciego blistra. Po zakończeniu trzeciego blistra (grudzień) krwawienie wystąpilo w 5 dniu, trwało kolejne 5 dni, więc rozpoczęłam czwarty blister w czwartym dniu krwawienia. Po dziesięciu tabletkach czwartego blistra, 11. dnia (styczeń) dostałam miesiączki (znowu wcześniejsze objawy: bóle w piersiach i brzucha). Nie przerywając przyjmowania tabletek, udałam się do innego lekarza (w moim mieście ginekolodzy mają złe opinie i ciężko o dobrego, stąd też moja nieufność i wybór polecanego i "sprawdzonego"). Zalecił mi brać tabletki jeszcze 2-3 dni i gdyby krwawienie nie ustąpiło, przerwać je na 4 dni i zacząć nowy blister dnia piątego (miałam zapasowy). Krwawienie miesiączkowe trwało 8 dni, dlatego zastosowałam zalecenie lekarza (zostało mi 8 tabletek niewykorzystanych), ósmego dnia zaczęłam ten zapasowy blister. Dziś wzięłam 17. tabletkę, póki co nie mam typowych objawów zbliżającej się miesiączki. Każdą tabletkę przyjmowałam o tej samej godzinie (21:30), żadnej nie pominęłam (poza ta przerwą zalecaną przez lekarza - 8 tabletek). Najbliższą wizytę mam dopiero 11 lutego. Od poprzedniej wizyty u ginekologa stosujemy z partnerem dodatkową formę ochrony (prezerwatwy). Czy są one jeszcze potrzebne, czy też mogę uprawiać seks bez nich? (lateks podrażnia mi skórę).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...