Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę chudnąć 1 kg tygodniowo i uzyskać piękną skórę?


Gość tymczasowaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tymczasowaa

Witam! Mam 16 lat, waze 99.8 kg.... Podczas ostatnich 3 tyg schudlam okolo 5 kg... Chcialabym schudnac do ok 60 kg, przepelnionymi w wiekszosci miesniami.... W okresie jak wxpresowym. Prowadze siedzacy tryb zycia, lecz od niedawna wprowadzam w moja codziennosc spora dawke aktywnosci fizycznej... Biegam, chodze na silownie, plywam, spaceruje oraz chodze do szkoly. Planuje tez pracowac po okolo 10 h fizycznie tygodniowo, wiec ruch mam zapewniony... Dodatkowo zimne natryski, nawilzanie oraz masaze to podstawa.... Problemem jest to, iz mam w sobie ogromny zapal, i wiem ze stac mnie na chudniecie ponad 1 kg tygodniowo, lecz strasznie boje sie o to iz moja skora nie nadarzy sie regenerowac.... Moje pytanie brzmi: Czy jesli bede chudla ponad 1 kg tygodniowo to moja skora na tym utraci? Jesli nie, to ile kg max moge gubic tygodniowo? Dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Lepiej jest chudnąć pół kilograma tygodniowo. To bardzo dobrze, że myślisz o wyglądzie skóry, bo wiele osób o tym zapomina w odchudzaniu. Dzięki powolnemu chudnięciu nie dopadnie Cię efekt jojo a Twoja skóra nie będzie obwisła i pokryta rozstępami.

Odnośnik do komentarza

Różne źródła podają, że prawidłowe tempo chudnięcia to od 0,75 kg do 2 kg. Jeśli nie będziesz przekraczać tego to Twoja skóra powinna zachować swoją elastyczność. Bardzo dobrze, że masujesz skórę i stosujesz kosmetyki nawilżające to bardzo ważne przy odchudzaniu. Możesz stosować również kosmetyki ujędrniające i wyszczuplające, stosuj peelingi i masaże szorstką stroną gąbki.To powinno zapowiedz utracie jędrności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...