Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Pieczenie i zaczerwienienie odbytu i rowka między pośladkami


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialam swedzenie przez ponad miesiac. Swedzenie, pieczenie a nawet bol. Pimafucort, clotrimazolum, tribiotic, Travocort nie pomagal. 3 wizyty u dermatologa i nic. Poszlam do ginekologa po miesiacu. Ginekolog przyjrzal sie i powiedział ze to opryszczka ale w fazie gojenia sie. Takze tylko haskovir plus masc cynkowa. Musze powiedzieć ze pryszczyki nie byly widoczne ale to wilgotne miejsce i byc moze szybko pekly. Mialam takie mini ranki. Ale w pierwszej kolejnosci było samo swędzenie i pieczenie.

Odnośnik do komentarza

Trafiłem tu bo mam podobny problem. Jako że mam hemoroidy to z początku łączyłem to z właśnie z nimi. Z czasem jednak zuważyłem zmiany w wypróżnianiu (dni kiedy wypróżniam się czterokrotnie), a nawet w barwie i zapachu stolca. Rownolegle pojawiło się uczucie wilgotności w odbycie, a z czasem czasem wodnista wydzielina zabarwiona kałem. Nie będę wnikać w szczegóły wizyt u chirurga, proktologa i gastrologa. W każdym razie przy każdej z tych wizyt miałem poczucie, że specjaliści Ci nie wiedzą z czym mają do czynienia. Ostatecznie trafilem do gastrologa, który zdaje się podszedł kompleksowo do sprawy. Zalecił badania próbek kału na obecność pasożytów, grzybów i ciałek krwi, które mogłyby przeniknąć przy zaniku śluzówki jelita. Czekam właśnie na wyniki, ale mam poczucie, że trafiłem na eksperta, który wszelkie dolegliwości z pieczeniem, bólem, uchodzeniem wodnistego śluzu wiąże z innymi przyczynami niż miejsce odczuwalnych ognisk zapalnych.

Odnośnik do komentarza
Gość jadzia123

Witam wszystkich cierpiących. Miałam ten sam problem- ból i pieczenie odbytu. Myślałam że to hemoroidy więc wykupiłam pół apteki czopków i maści ale nic nie pomagało. Po dokładnym obejrzeniu miejsca okazało się że mam drobne ranki i zaczerwienienie przy odbycie. I nie uwierzycie co mi pomogło- ALANTAN zasypka. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Ddddgggg

Podrażnienie od podcierania pupy. Mam to co jakiś czas. Talk, krem i dokładne, ale jak najlzejsze podcieranie i często myć. Bielizna oddychająca do tego i problem będzie z głowy, nie wydumujcie leków na siłę skoro lekarz mówi, że jest ok to po co maści z chemią.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich, zmagam się z podobnym problemem - świąd odbytu oraz wyprzenie między pośladkami, do tego jeszcze candida pochwy. Podejrzewam, że między pośladkami to także Candida. Zmagam się z tym od kilku lat. Leki dotychczasowe działają tylko dopóki sie je stosuje, potem problem wraca. Proktolog, ginekolog i dermatolog nic sensownego nie wymyślili oprócz Pimafucort, Travocort, Fusacid. Wszystkie te leki pomogły na czas ich stosowania i krótko po. Jest to trudne miejsce do zachowania suchości, a bez niej drożdżaki rozwijają się szybko. W ostatnim czasie chyba z powodu lata, świąd był nie do zniesienia. Zastosowałam maść propolisową i po kilku dniach objawy zmalały. Czytałam też, że propolis dobrze radzi sobie z candidą. Nie chcę przez całe życie stosować silnych maści, więc kombinuję z naturalnymi sposobami, które chociaż załagodzą problem. PS. Myślę, że dieta ma znaczenie, dużo cukru i przetworzone na pewno sprzyja rozwojowi drożdżaków. Warto na pewno przyjmować probiotyki z wyższej półki, bo flora jelitowa jest tutaj tez ważna. Do mycia stosuję tylko mydło biały jeleń, bo jest łagodne oraz kilkukrotnie Lactacyd przeciwgrzybiczny (taki w czerwonym opakowaniu), chociaż nie wiem na 100 procent czy jest pomocny.Powodzenia wszystkim a tutaj link do artykułu o działaniu propolisu http://www.czytelniamedyczna.pl/2407,leczenie-propolisem-chorlb-sklry-wywoanych-przez-drobnoustroje.html

Odnośnik do komentarza

Każdy kto na ten problem niech najpierw zastosuje maść fucibet na receptę. . Do tego należy dodatkowo wzmocnić higienę oczywiście na płynach do kąpieli dla dzieci... Maść stosujemy krótko to steryd z antybiotykiem. Później warto odstawić mleko i czekać aż będzie poprawa walczyłem z tym długo aż do skutku

Odnośnik do komentarza

To niestety problem z hemoroidami. DLatego szczerze mówiąc poleciłabym jeden z najlepszych środków które w takiej sytuacji pomogą na 100% Procto-Zac Memethol Barrier Spray.  Kupicie go w aptekach internetowych i dobrych stacjonarnych.

Odnośnik do komentarza

Mi na świąd rowka pomaga maść sterydowa Elocom, po nalozeniu przez chwile szczypie, ale po kilku sekundach, swiad, pieczenie mija. Rowniez borykam się z tym problemem od jakiegos czasu. Pekajacy rowek pojawia się od czasu do czasu. Choruje na łuszczycę więc pewnie to również jeden z objawów.  Natomkst na miejscowa luszcyce, z ktora się zmagam stosuje żel sterydowy Psotriol. Niestety ale tylko łagodzi on objawy, ale i tak to gowinko wraca co chwile i nie ma szans aby zniknelo na dobre ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...