Skocz do zawartości
Forum

Porównywanie się do innych i zazdrość


Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym że porównuję się do innych cały czas, non stop. Nie ma takiego dnia by tak nie było. Najgorszej jest w szkole. Jak idę do szkoły i jeżeli mam nastrój od 1 do 10 to 10 ale jak zobaczę koleżankę która ma np nowe ciuchy spada on do zera. I tak jest ciągle. Porównuje się do każdego z wyglądu. To uczucie samo się pojawia i nie mogę nad tym zapanować. Jestem o wszystko zazdrosna. Jak np jest taka dziewczyna która ma dużo kasy i nie widziałam jej nigdy na oczy i jej nie znam ale sam fakt o tej kasie sprawił że już jej nienawidzę!!! Jeżeli chodzi o mój wygląd to w szkole całe przerwy spędzam w łazience, często nawet wychodzę w środku lekcji by iść do łazienki i się przejrzeć. Wszyscy mówią że jestem śliczna , zgrabna , mądra i wgl ale ja nad tym nie mogę zapanować. Mam chyba obsesje na tym punkcie. I np. jak idę z babcią, z mamą gdzieś to nie umiem normalnie z nimi rozmawiać tylko jak coś mówią mówię ciągle "mhm" i żyje sobie w środku w swoim świecie i myślę tylko o tym jak wyglądam. Jak byłam u koleżanki też ciągle o tym myślałam i porównuje się do każdego i jestem zazdrosna o wszystko i to fest. Nie chcę by tak było :(

Odnośnik do komentarza

Witaj słodziutka101

Jeśli nie chcesz, aby tak było to nie skupiaj się na opakowaniu (niepotrzebnie tracisz na to czas) tylko zajrzyj do środka siebie i zrób miejsce na cokolwiek innego, co będzie wnosiło coś do Twojego życia. Z tego co widzę poza próżnością, chęcią gwiazdorstwa (sic!) jest tam przede wszystkim pustka. Poukładaj sobie listę swoich życiowych priorytetów i realizuj je krok po kroku. Twoja zazdrość jest chora - wiedz, że nic na tym nie zbudujesz, zniszczysz siebie i wszystko wokół. Z pewnością warto się tym zająć na poważnie i zwrócić się o pomoc do psychologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...