Skocz do zawartości
Forum

Uczucie pustki - czy to może być depresja?


Gość studentka19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość studentka19

Witam. Od kilku lat mam poczucie beznadziejności, nic mnie nie cieszy, płaczę prawie codziennie. Ponadto nie radzę sobie z samotnością. Słyszę rady, ze powinnam wyjść do ludzi ale cos mnie blokuje. Nie mam wielu znajomych. Jestem spokojną i nieśmiałą osobą( od dziecka taka jestem) przez co ludzie raczej sie ode mnie oddalają. Nie wiem co robic ze swoim życiem. Ostatni dzień spędziłam po prostu leżąc i nic nie robiąc. Nie moge się zebrać aby zrobić cokolwiek. Najgorsza jest ta pustka. Czy to może być depresja?

Odnośnik do komentarza

Witaj studentka19!

Drogą internetową nie da się postawić diagnozy i stwierdzić, czy cierpisz na depresję. Twoje objawy mogą, ale nie muszą świadczyć o zaburzeniach depresyjnych albo jest to nie tylko nastrój depresyjny. Płaczliwość, brak radości, samotność, brak towarzystwa, brak motywacji do działania, poczucie pustki to symptomy, które wkomponowują się w obraz kliniczny depresji, ale przez Internet nie da się stwierdzić niczego na 100%. Możliwe, że to jakiś kryzys emocjonalny, problemy osobowościowe itd. Najlepiej udaj się do lekarza psychiatry i powiedz o swoich objawach. Lekarz podczas bezpośredniej wizyty będzie miał szansę postawić rozpoznanie i zaproponować odpowiednie leczenie (leki i/lub terapia) lub odeśle Cię do psychologa, kiedy psychiatryczne leczenie nie będzie konieczne, jedynie czasowe i doraźne wsparcie psychologiczne, byś poradziła sobie z aktualnymi trudnościami życiowymi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...