Skocz do zawartości
Forum

Objętność, brak przyjemności z czegokolwiek i brak apetytu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem od poltora roku jestem w szczesliwym zwiazku ze swoja dziewczyna jednak jakis tydzien temu stalo sie cos dziwnego, powiedziala mi ze czuje sie zaniedbywana z mojej strony, ze sie nia nie interesuje. Bardzo mnie to poruszylo polecialo troche lez. Zdziwilem sie poniewaz sam tego nie zauwazalem, ale postanowilem zmienic swoje zachowanie i bardziej o nia dbac, jednak moj stan psychiczny zaczal sie od tego momentu dziwnie pogarszac. Przestalem odczuwac przyjemnosc z czegokolwiek, kiedys podstawowe czynnosci, male rzeczy sprawialy ze czulem sie szczesliwy, teraz tak nie jest, dobrym przykladem jest to ze zawsze kochalem grac w siatkowke, teraz nawet nie mam ochoty myslec o grze. Dodatkowo w moim zachowaniu pojawila sie obojetnosc, wzgledem moich bliskich, jak i mnie samego, czuje ze cokolwiek by sie wydarzylo byloby mi wszystko jedno. Wczesniej bylem bardzo zazdrosny o moja dziewczyne, teraz tego nie odczuwam, moja postawa jest raczej obojetna . Nie mam ochoty na nic, pojawia sie brak apetytu, chcialbym dodac ze wczesniej mialem juz takie epizody, trwalo to jednak krotko, 2-3 dni i wszystko wracalo do normy.

Odnośnik do komentarza

romanxx, nie da się postawić diagnozy przez Internet. Jeżeli Twój gorszy nastrój trwa około 2-3 dni, to na pewno nie da się tego zaklasyfikować jako depresji czy szerzej - zaburzeń depresyjnych. Podejrzewam, że jest to raczej zwykła chandra, którą przeżywa wiele osób, np. wskutek jakiegoś niepowodzenia, porażki, konfliktu w związku itp. Depresję można rozpoznać dopiero wówczas, gdy niepokojące objawy (smutek, przygnębienie, poczucie winy, brak radości, anhedonia, spłycenie afektywne, utrata zainteresowań, obojętność, spadek motywacji do działania, zaniedbywanie codziennych obowiązków, zaburzenia snu, problemy z apetytem, poczucie samotności i pustki, unikanie towarzystwa itd.) występują co najmniej dwa tygodnie. Nie wiem, jak długo u Ciebie trwa obniżony nastrój, zatem nie mogę postawić rozpoznania. Możliwe, że kiepskie samopoczucie wynika bardziej z gorszych ostatnio relacji z dziewczyną, a jeśli tak, to warto pomyśleć, co razem możecie zrobić, aby Wasz związek naprawić, uczynić fajniejszym, bardziej satysfakcjonującym dla Was obojga. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...