Skocz do zawartości
Forum

Nienawiść do siebie


Gość Lalka Chucky

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lalka Chucky

Hej. Mam 14 lat i od wieków zmagam się z problemem jakim są myśli samobójcze. Mam WIELKI problem stąd te myśli. Nie podobam się sobie, nie akceptuje sama siebie. Nie mogę znieść życia we własnym ciele. Chciałabym się nawet ukarać za to że oddycham. Tak, tak bardzo się nienawidzę. Boję się trochę zabić, ale chcę to już zakończyć. Nie chcę wszystkich zostawiać, ale już nie dam rady! Chodzę do psychologa i psychiatry to wszystko mnie już tak bardzo męczy pomocy ! :-(

Odnośnik do komentarza

Masz tylko 14 lat. Dzisiaj się nie akceptujesz, a za kilka lat będziesz się z tego śmiała. Całe życie przed Tobą i zmiany przed Tobą...skąd wiesz czy z poczwarki nie wyrośnie piękny motyl? Popatrz w lustro, a znajdziesz na pewno wiele piękna. Może nosek, może oczy...włosy?
Chodzisz do psychologa i psychiatry i dalej takie nastawienie?
Kochana, zatem powiedz o tym rodzicom, niech udadzą się z Tobą do innych specjalistów.
Dlaczego się tak bardzo nie akceptujesz? Co Ci się w sobie nie podoba? Napisz coś więcej.

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza

Lalka Chucky, nie wiem, jak długo korzystasz ze wsparcia psychologa i psychiatry, ale jeżeli już jakiś czas, a efektów nie widać, tzn. nadal masz myśli samobójcze, nie akceptujesz swojego wyglądu, nienawidzisz siebie, to może warto zmienić specjalistów? Nie wiem, co masz na myśli, pisząc, że chciałabyś zmienić swój styl. Podejrzewam, że zewnętrzne zmiany niewiele dadzą, bo tak naprawdę potrzebujesz zmienić swoje wnętrze, swoje uczucia, swoje myśli, szczególnie na temat samej siebie. Masz skrajnie zaniżoną samoocenę - to jest Twój zasadniczy problem i nad tym powinnaś pracować podczas psychoterapii. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...