Skocz do zawartości
Forum

Brak relacji z matką


Gość Diana222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,odkad moja mama poznala mego Ojczyma w ogole sie mna nie interesowala , czasem w ogole z nia nie gadalam . Pocieszenie znalazlam u babci ktorej tez nie obchodze ale dalo sie u niej posiedziec bez slyszenia wymowki ,,zajeta jestem'' . Jednakze 3 lata temu przeprowadzilam sie o 400 km od rodzinnej miejscowosci i nie mam z kim gadac. Siedze sama w domu a jednyne slowa jakie mama wypowiada wrzeszczac posprzatalas , nauczylas sie , zrobilas cos? Czy tylko siedzisz przed komputerem! ( siedze przed komputerem bo tylko tam moge z kims pogadac np. Na chatroulette czy omegle) albo na innych czatach. Czesto nie moge zasnac i mam mysli samobojcze i to ze pisze na tym forum w pewnym sensie mi pomaga i nie oczekuje odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Rodzice albo za mało się nami interesują, albo zbyt wiele. Tu na forum więcej było wypowiedzi, że zbyt wtrącają się w ich życie.
Jest jak jest, nie zamartwiaj się, tylko znajdź sobie jakąś bratnią duszę, kogoś, z kim możesz pogadać.
Komputer jest taką namiastką przyjaciela, jednak aby spotkać kogoś na żywo, powinnaś wyjść z domu, i być aktywna fizycznie!! -
Tak, wysiłek fizyczny jest bardzo ważny dla naszego zdrowia psychicznego. Może to być spacer, basen, rower, tańce lub np. karate. Możliwości jest wiele, znajdź coś, co cię zainteresuje.
Dużo osób pisało, że właśnie wtedy znaleźli sobie kogoś. Do tego polepszy ci się sen i ogólnie, poczujesz się lepiej.
A na razie, kładąc się spać, nie myśl o tym, że nie możesz zasnąć.
Myśl o czymś przyjemnym /np, że siedzisz nad morzem/ albo po prostu, że odpoczywasz.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Diana222, rozumiem, że w związku z brakiem miłości ze strony mamy, czujesz się teraz samotna, nierozumiana. Masz myśli samobójcze, problemy ze snem, jesteś pesymistyczna, zgorzkniała. Możliwe, że w taki sposób rozwija się u Ciebie depresja. Siedząc przed komputerem i czatując, nie pomagasz sobie. Wiem, że to taka namiastka rozmowy z kimś bliskim, z jakimś przyjacielem, ale unna ma rację - poszukaj kogoś bliskiego na żywo. Wyjdź do ludzi, nie izoluj się, bądź aktywna. Wysiłek fizyczny sprzyja produkcji endorfin (hormonów szczęścia). Pobiegaj, pospaceruj, wybierz się na basen albo fitness. Nie tylko dotlenisz organizm, ale też masz szansę zapoznać kogoś, z kim mogłabyś fajnie spędzać wolny czas. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...