Skocz do zawartości
Forum

Nadmierna senność u dziecka


Gość katarzynka1938

Rekomendowane odpowiedzi

Gość katarzynka1938

moje dziecko zasypia ok godz.20 wstaje ok 7 rano póżniej bawi się ok 16 zasypia śpi ok 3-4 godz zje i znowu zasypia .czasem te godziny się zmieniają . byłam z nią u pediatry który zlecił badania krwi moczu kału wyniki wyszly dobre pani doktór zleciła wymaz z gardła i nosa bo oprucz tej senności nie umię dziecka wyleczyc z kaszlu- czasem jest lepiej czasem gorzej.muszę zaznaczyć że moje dziecko nieprzemęcza się w dniu

Odnośnik do komentarza

Przyczyn nadmiernej senności jest wiele. W przypadku tak małego dziecka może chodzić o mononukleozę, anemię lub niedoczynność tarczycy. Jeśli ospałości towarzyszą wzmożone uczucie zimna, włosy są cienkie i łamliwe, zwiększa się waga ciała, skóra jest sucha, występują zaparcia, akcja serca jest zwolniona – można podejrzewać niedoczynność tarczycy. Mononukleozą można się zarazić przez pocałunek, korzystanie z tej samej butelki (wirus wywołujący mononukleozę przenosi się przez ślinę). Przewlekły zespół mononukleozy objawia się nadmiernym zmęczeniem. Zapytaj lekarza o te choroby, poproś o odpowiednie badania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...