Skocz do zawartości
Forum

Wysokie ciśnienie przy pionizacji a nerwica


Gość Bom2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 25 lat napisze to tu w tym dziale ponieważ lekarze mówią mi że jest to związane z moja psychiką. Miałem problemy z sercem, lękami i wysokim ciśnieniem sięgającym 180+/110+ w czasie wysiłku i zwykłego ruchu. Byłem badany pod kątem serca które nic nie wykazało w badaniach takich jak rezonans magnetyczny, morfologia czy holter nie stwierdziło żadnych nieprawidłowości. W czasie pobytu w szpitalu miałem również rezonans magnetyczny głowy, ale i on nic nie wykazał. Jednak Holter który miałem założony na 24h w szpitalu był mało pożyteczny ponieważ leżałem w ciągu tego czasu w łóżku, właściwie leżałem cały czas w nim. Każdy ruch i próba pionizacji kończyła się zawrotami, omdleniami i uciskiem w klatce piersiowej co skutkowało duszności. Lekarze również byli pod wrażeniem takich objawów ponieważ po zmianie pozycji ciała ze stojąca na leżącej ciśnienie jak i puls szybko się normowały i były właściwe. 135/80 ciśnienia, 82 tętno w czasie leżenia a czasie pionizacji 180+/110+ tętno 130-156 które się utrzymywało. Jednak po kilku dniach byłem wypisany bo nic nie stwierdzono i skierowano mnie do psychiatry. Przed wyjściem zrobiono mi jeszcze Echo i ekg które oczywiście też nic nie wykazało. Do tej pory czuje ścisk pod splotem słonecznym gdy wstaje i chodzę po pokoju. Mam straszne szumy w uszach, złe samopoczucie, ciągle się męczę nawet gdy ściele łóżko. Biorę Vivac na nadciśnienie i gdy zbyt szybko bije serce propanol który pomaga i obniża tętno. Najgorsze jest to że ja w cale nie czuje się zdenerwowany lub zestresowany bo nie mam powodów do tego. Tarczyca również jest ok każdy odcinek. Wczoraj mierzyłem ciśnienie miałem w czasie siedzenia na łóżku 165/102 a gdy się położyłem 147/88 tętno rownież się wyregulowało. Ktoś mi powiedział że to przez mój tryb życia i brak wysiłkowej pracy spowodował ten stan i muszę ćwiczyć. Ale tak szybko się męczę że nie jestem w stanie nawet podnieść fotela bo czuję od razu ucisk w żołądku. Najgorsze są te zmiany pozycji ciała które powodują u mnie duszności i problemy z krążeniem. Czy ktoś spotkał się z taką przypadłością ? Proszę o odpowiedź eksperta lub osób które mogą coś wiedzieć. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Bom2, niewykluczone, że masz nerwicę, ale drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Wykonałeś wiele badań, które na nic niepokojącego nie wskazują, czyli wychodzi na to, że jesteś zdrowy, ale dolegliwości nadal są i Ci dokuczają. Zatem możliwe, że to psychika płata Ci figle. Powinieneś skonsultować się z lekarzem psychiatrą, bo tylko on podczas bezpośredniej wizyty będzie miał szansę Cię rzetelnie zdiagnozować. Poza tym polecam zbadać oś stresu – oś podwzgórze-przysadka-nadnercza i skontrolować poziom hormonów produkowanych przez gruczoły. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim podejdź do problemu pod różnym koątem. Jeśli chodzi o psychiatrów to podchodź do ich opinii z dozą ostrożności i przejdź się do kilku. Nerwica to nie helikobkter, że oddajesz wymaz do analizy i masz 100% pewności. Tutaj łatwo zrzucić brak kompetencji lekarzy czy ogólną niewiedzę medycyny na nerwicę.
Nie ma też się co nakręcać na jakieś utajnione schorzenia bo i psychika nie takie figle potrafi płatać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...