Skocz do zawartości
Forum

Acard w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
3 miesiące przed zajściem w ciążę dostałam acard 75 mg w celu ułatwienia zajścia. Następnie miałam kontynuować jego branie dla lepszego wykształcenia łożyska. Obecnie jestem w 23 tc i stąd moje pytanie: do kiedy powinno się brać w/w lek? Kiedy go odstawić? (słyszałam, że powinno się go brać do max. 3 trym.)Dodam, iż nie miałam nigdy badań w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, a lek dostałam profilaktycznie. Czy przed ostawieniem leku powinno się wykonać jakieś badania? Czy odstawienie go nie wpłynie negatywnie na dziecko? Bardzo proszę o informację na powyższe, gdyż ciągle docierają do mnie sprzeczne informacje i jestem już zdezorientowana, a panicznie boję się o zdrowie i życie dziecka, nie chcę niczego popsuć. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

To raczej lekarza powinnaś dopytać ,tego co zapisał ten lek,

ja znam ten lek jako rozrzedzający krew ,polecany m.in.po zawałach,zmniejszający krzepliwość krwi,

że ma ułatwiać zajście w ciążę,nie słyszałam...,może miałaś za gęstą krew,jaki miałaś, a jaki teraz masz poziom hemoglobiny?

a te łożysko miałaś źle wykształcone,że kazał Ci brać dalej,

normalnie jak się jest w ciąży i jest wszystko w porządku nie trzeba nic brać oprócz witamin z żelazem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Lekarza zlecającego ten lek pytałam o odstawienie. Stwierdził, że mogę w każdej chwili. Jednak ostatnio będąc w szpitalu zasięgnęłam opinii tez innych lekarzy i np. jeden stwierdził, że nie mogę go tak sobie odstawić, jak coś to po 30 tc, może 32 lub 36 tc, inny, że 30 tc to za wcześnie i że ewentualnie trzeba acard zastąpić innym lekiem, bo mogę nie donosić ciąży..., ale też w 3 trym. nie wolno go brać.Także jestem w kropce.
Nigdy nie miałam badanej krzepliwości. Hemoglobina na chwilę obecną wynosi 13,1. Z łożyskiem wszystko cały czas ok. Miałam 2 badania prenatalne i też wszystko ok. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego lekarze zapisują w takich sytuacjach acard ,a nie polopirynę s ,podobne działanie ,no ale ja specjalistą nie jestem,

w każdym razie jak odstawiać, to ja bym to robiła stopniowo ale o tym powinien zdecydować lekarz prowadzący po wynikach badania krwi,jakaś była przyczyna dla której zapisał ten lek,
zdajesz sobie sprawę ,że skoro lekarze mają różne zdania na ten temat, to nie możesz opierać się na naszej opinii.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...