Skocz do zawartości
Forum

Niechęć do nauki


Gość kola789

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę do pierwszj klasy liceum. Trenuję łucznictwo i lubię sport. W wieku 8 lat dostałam orzeczenie o dysortografi, a w wieku 14 lat o dysgrafi i dysortografii. Jestm prawo ręczna i lewo oczna i jak byłam mała miałm trudności z nauką czytania.Ogólnie jestem trochę zamkniętą osobą. Zawszę jak mnie nauczyciel czegoś pyta bardzo sie denerwuje i często nie wiem co powiedzieć, równiż unikam wystąpień na forum klasy i przez to jak wiem coś na lekcji to się nie zgłaszam. Nigdy nie byłam super uczniem i nie lubiałam się uczyć lecz maiałm poczucie że muszę jakoś to szło. Lecz od 3 klasy gim stopniowa zaczełam mniej się uczyc a teraz już wogule starciałm chęci i nic mnie nie mobilizuje, a jak mam się uczyć to wszustko mnie rozprasza albo szukam jakiejś wymóki. Czasami jak już naprwdę muszę to staram się nauczyć ale w tedy jest dużo materiału pozatym nawt jęsli jest to kartkówka to bardzo dużo czasu muszę się uczyć ponieważ nie mogę zapamiętać czytanego tekstu i nie mogę się skupić. Zawsze na pisząc kartkówkę brakuje mi czasu i czasami nie zdąrze naisać całej, i bardzo nie czytelni piszę, naweta czsami zauważam jak robię błędy w pisowni. I przez to mam złe oceny które mnie dołują. I teraz nie wiem czy jest moje lenistewo, brak widzy,czy mam jakiś inny problem. HELP

Odnośnik do komentarza

Chyba nawarstwiło się kilka rzeczy. Jeśli nie uczysz się regularnie, masz coraz więcej zaległości i coraz mniejszą ochotę na naukę. Może przydałyby ci się jakieś korepetycje, żeby wyjść na prostą? Jeśli wolisz uczyć się sama, podziel naukę na kilka etapów. Rób często przerwy i nie zakładaj, że jednego dnia zrobisz wszystko. Małymi krokami powinno udać ci się dojść do wprawy w uczeniu. Tylko nie odkładaj tego na następny rok szkolny:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...