Skocz do zawartości
Forum

Kiedy robić test ciążowy, jeśli bierze się tabletki?


Gość mmmagdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmmagdalena

Witam, od 3 miesięcy biorę tabletki Ovulastan, wcześniej Ovulastan Forte. Od jakichs 2 tygodni zauważyłam u siebie zwiększone oddawanie moczu oraz lekkie nudności (bez wymiotow). Zastanawiam się kiedy zrobic test biorac tabletki? Jedyne co mogło obniżyć działanie o fakt, ze bralam witamine C 1000, ponieważ byłam przeziebiona (jednak stosowałam wtedy prezerwatywe). Czy negatywny test robiony z porannego moczu 26 dni po stosunku mogę uznać za wiarygodny? Po tamtym stosunku miałam ponad 2 tygodnie przerwy we wspolzyciu. Dodatkowo pytanie - podczas ostatnich 3 stosunkow (w ciagu ostatniego tygodnia w odstepie kilku dni) wystąpiło u mnie krwawienie z pochwy - po ostatnim miałam pol dnia bez, a potem znow plamienie przybierajace barwy od rozowego przez czerwony do brunatnego, które trwalo 1 dzien. Boję się, ze moglo to byc plamienie implantacyjne po któryms z poprzednich stosunkow. Chyba zmienie lekarza, bo jakos nie mam zaufania ani do niego ani do ovulastanu... Podpowiecie czy coś jest na rzeczy czy to ja wariuje?

Odnośnik do komentarza

O, nie wiedziałam i w ogóle pierwsza słyszę.
Przyjmuje się, że 14 dni po stosunku test jest wiarygodny, u Ciebie jest więcej.
A co do krwawienia może podczas stosunku doszło do jakiegoś uszkodzenia pochwy i stąd te plamienia. Podłoże plamienia może być wszelakie. No najlepiej by było jakbyś do ginekologa poszła no bo tak z samych opisów ciężko coś zdiagnozować tym bardzie, że tutaj raczej mamy elementarną wiedzę.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość mmmagdalena

Jeszcze jedno - przez ostatnie 2 dni mocno wysypalo mi czolo, z czym nie mialam juz od dawna problemu. Teraz będę się stresowac, ze to ostatnie plamienie bylo implantacyjnym... Na testowanie o wiele za wcześnie bo od stosunku minęło 10 dni... Co prawda biorę tabletki i dodatkowo zabezpieczalismy sie prezerwatywa, ale tabletkom nie ufam a moze prezerwatywa sie jakos uszkodziła (chociaż partner zawsze sprawdza po stosunku)... W czwartek zrobie test chyba znow... Zalamka :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...