Skocz do zawartości
Forum

Narcyzm i nerwica


Gość ja0522

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
mam problem, otóż od 10 lat leczę się na nerwicę miałam różne już jej objawy, poczynając od n. lekowej, natrętnych myśli po stany totalnego przygnębienia, od 5 lat zażywam setaloft......od pewnego czasu występują u mnie totalne stany narcyzmu :) nie umiem z tym nic zrobić , czuję się , jakbym była ponad wszystkimi..ja jestem najlepsza, nie mam szacunku do innych wszyscy mnie wkoło denerwują , zawszę ma być , tak, jak ja chcę...potrafię zbesztać własną matkę bo smiała mi zwrócić na coś uwagę ...oczywiście później żałuję , ale ile przekleństw bliscy się na słuchają ode mnie i to najbliższe mi osoby, bo do nowo poznanych lub dalszych znajomych potrafię cudownie grać i nikt nawet nie zdaję sobię sprawy , jaka potrafię być okrutna..
co do mężczyzn również najpierw ich rozkochuję, owijam wokół palca, a potem gram tylko na moich zasadach, nie przyjmując ich warunków,
nie wiem, czemu taka jestem, najgorszę są u mnie napady złości i agresji , jak ktoś mi się przeciwstawi..
proszę o radę,
pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza

Ja jestem przeciwna podawaniu lekow psychotropowych, przeciwlekowych bo one wywoluja wiecej szkod niz pozytku . Mysle, ze powinnas po malu odstawic leki i przejsc na leki ziolowe, homeopatyczne , skorzystac z zabiegow akupunktury . Jestes klebkiem nerwow co przedklada sie narozne Twoje zachowania, problem wyjsciowy Twoich problemow moze byc przyczyna zlego dziecinstwa, klopotow w domu lub innych osobistych problemow ktore wpedzily Cie w nerwice. Zacznij stopniowo odstawiac psychotropy ale nie z dnia na dzien co kilka dni zmniejszaj dawke, bo byc moze jestes juz uzalezniona od tego leku.Akupunktura jest wspaniala i na prawde jest skuteczna rowniez na nerwice . Tylko znajdz w swojej okolicy dobrego specjaliste, najlepsi sa mongolowie ale z dyplomem lekarza uwazaj na oszustow i uzywaj igielek jednorazowych. Zycze powodzenia, dasz rade z tego wyjsc bez psychotropow.

Odnośnik do komentarza

Witaj ja0522!

Podejrzewam, że narcyzm (a bardziej pewnie neurotyzm), to nie jest żaden skutek uboczny farmakoterapii, tylko najzwyczajniej w świecie objaw Twojej nerwicy. Podejrzewam, że leki, które zażywasz, nie są skuteczne, dlatego łatwo się irytujesz, złościsz, zachowujesz agresywnie, gdy ktoś Ci się przeciwstawi. Metodą z wyboru w leczeniu nerwicy powinna być psychoterapia. Łykanie tabletek to leczenie objawowe, co znaczy, że leki mogą wyeliminować na jakiś czas pewne objawy albo je nieco wyciszyć, ale nie wyeliminują przyczyny choroby. Leczenie przyczynowe zapewnia tylko psychoterapia, do której Cię zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość deep honey

Szczerze mowiac chcialabym miec kiedys takie uczucie narcyzmu, u mnie jest kompletnie odwrotnie, mam niska samoocene i nie mam pojecia jak to zmieniec. Wydaje mi sie ze potrzebuje psychologa ale nie wiem czy mnie stac na taka impreze..
I chyba kazdemu z jakimi kolwiek zaburzeniami polecam rozmowe z obiektywna osoba :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...