Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku testu psychologicznego nastolatka


Gość Marta 825

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
moje dziecko co roku przechodzi test psychologiczny co roku skala słowna mieściła się od 105 do 92 , skala bezsłowna od 87 do 82 w piątek odebrałam wynik testu i skala słowna jest 92 a skala bezsłowna 67.Co to oznacza dla mojego dziecka ( 17 lat ) tak w praktyce.Czy to może być jakieś u pośledzenie umysłowe skali bezsłownej.Bardzo proszę o wytłumaczenie tej sprawy.

Odnośnik do komentarza

Marta 825, oprócz statystyki, którą otrzymałaś, czyli liczb, powinnaś otrzymać słowną interpretację tych wyników od psychologa, który ten test psychologiczny Twojej córce przeprowadzał. Napisałaś o skali słownej i bezsłownej, więc podejrzewam, że mówimy o Skali Inteligencji Wechslera dla Dorosłych (WAIS-R) - to ten test inteligencji prawdopodobnie miała Twoja córka. O dokładną interpretację zapytaj psychologa, bo nie wiem, czy liczby, które podałaś są sumą wyników przeliczonych w skalach słownej i bezsłownej czy wartościami ilorazów inteligencji odpowiadającymi tym sumom wyników. To znaczna różnica, jeśli chodzi o interpretację. ;) Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Witam , to są już przeliczone liczby.Podaje pani poszczególne wartości testu.Pani psycholog tak chaotycznie mówi że trudno mi ją zrozumieć po co chwile przerywa gdzieś wychodzi że trudno jest złapać główny wątek.Tyle mi powiedziała że jedna skala jest niższa druga wyższa.Może się uda pani na podstawie tych wyników powiedzieć coś więcej np; jakie problemy może mieć córka i jak jej można pomóc.Czy na podstawie tych skal można powiedzieć że skala bezsłowna jest upośledzona w stopniu lekkim. Nie wiem jak to rozumieć?A opisowo to dostałam tylko poszczególne wartości testu podane niżej i nic więcej.
1.Wiadomości -11 p
2.Podobieństwa- 11 p
3.Arytm.-6 p
4.Słown.- 9 p
5.Rozum.-7 p
6.Braki-3 p
7. Hist.obr.-9 p
8.Klocki-6 p
9.Układ.-1 p
10.Kodow-6 p
11.Powtarz.cyfr-8 p
Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
Marta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...