Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Moim problemem od lat są zawroty głowy. Byłam u lekarza rodzinnego i wysłał mnie na rtg szyjnego, okulisty i laryngologa. Zabrakło mi tu chyba neurologa. Rodzinny stwierdził, że jak dobrze wyjdą badania u okulisty i laryng. to pewnie od szyjnego (miałam jakieś lekkie wyostrzenia czy ajkoś tak) ale nie wierzę, że to szyjny bo zawroty mam głównie przy poruszaniu szyją, głównie w łóżku i tylko z prawej strony. Boję się, że to może być coś z tętnicą szyjną po prawej stronie (skoro te zawroty są głównie związane z obracaniem się w prawą stronę). Czy muszę mieć skierowanie od neurologa na USg tętnic? aż boję się iść z powrotem do lekarza bo wiadomo pacjent który chce pouczać lekarza nie jest mile widziany.
Dodam, że te zawroty wróciły po niecałym roku nieobecności i są ze mną od początku lipca. Trwają teraz długo. Wcześniej były to np 2 tygodnie, miesiąc. Dodam jeszcze, że moje zawroty zapoczątkował dzień w którym chodziłam po ścianach bo równowagi nie mogłam utrzymać, kołowrotek totalny. Całe szczęście, że to tylko jeden dzień. Za pomoc będę wdzięczna...

Odnośnik do komentarza

Na kręgosłupie tworzą się wyrostki, które uciskają na nerw, lub na jakąś żyłkę, powodując takie objawy. To że z jednej strony, w moim mniemaniu, to potwierdza. Po prostu uciska na jedną stronę. Moja mama miała coś takiego, zawroty trwały latami, ale w końcu nauczyła się tak trzymać głowę, by unikać tego ruchu, który powodował takie dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

zapomniałam dodać, że patrząc w dół czy w górę (odchylając głowę) też mam te zawroty. Aczkolwiek mocno uciążliwe są gdy leżę z oczopląsem.
Kiedyś były połączone również ze wstawaniem z łóżka. czasem teraz tak mam gdy szybciej wstanę.
Poczytałam w necie i wyczytałam o szmerze w szyi gdy tętnice są zwężone. Przyłożyłam rękę do prawej strony i czuję tam szmer!
Czy chirurg naczyniowy może zrobić przy okazji wizyty (kończyna dolna) dodatkowo USG szyi?

Odnośnik do komentarza

Jak twoje ciśnienie?
Kiedyś jak wstawałam z łóżka, też miałam zawroty. Powodem było niskie ciśnienie. Lekarz poradził, bym wstawała etapami. Najpierw chwilę posiedzieć, potem delikatnie się podnieść...pomogło.

Jeśli masz kłopoty z nogą, to też może być od kręgosłupa.
Miałam bardzo poważne kłopoty z kręgosłupem, mnie te objawy kojarzą się z moimi dolegliwościami.

Odnośnik do komentarza
Gość chybamila1

To ja autorka ale nie umiałam się coś zalogować.
Miewam nizsze cisnienie ale i skaczące (jak się zdenerwuję czy stresuję to jest wysokie).
Rudzik wiem, że na szyi sprawdza sie puls. Wyczuwam puls i taki szmer, nie umiem tego opisać to trzeba poczuć i jest tylko z jednej strony

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...