Skocz do zawartości
Forum

Nie umiem rozmawiać z ludźmi


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam 22 lata i jestem za bardzo nieśmiały, nie chodzi mi tu tylko o dziewczyny, ale ogólnie.
Często jak mam rozmawiać z kimś obcym np. na ulicy, albo w sklepie, to zawsze się zaczynam denerwować, cały się trzęsę nawet jak jest ciepło, czasami głos mi drży. I przez to nie umiem od 3 lat znaleźć pracy, bo na rozmowach nie wiem co mówić i się denerwuję.
Na jedną rozmowę się tak bałem pójść, że przed samym budynkiem zrezygnowałem, i wróciłem do domu.
Na innej rozmowie, jedna pani powiedziała mi że jestem za słaby psychicznie, i mnie nie zatrudni.
A pilnie potrzebuję prace i nie wiem co mam robić.
Przez to że tak się boję z ludźmi, nie umiem też nikogo poznać, żadnej dziewczyny. Mam ogólnie bardzo mało znajomych, takich lepszych co częściej rozmawiam to tylko dwóch, i tylko z nimi gdzieś wychodziłem. Ale ostatnio przeprowadziłem się do innego miasta i nie mam tu w ogóle z kim wyjść ani porozmawiać. Nawet przez internet nie umiem nikogo poznać bo nie wiem o czym rozmawiać, jak już mi odpisze jakaś dziewczyna, a na żywo nie zagadam do żadnej. W rodzinie myślą że tak specjalnie mało rozmawiam ze wszystkimi, i że specjalnie nie chcę iść do pracy, ogólnie myślą że mam wszystko gdzieś. Nawet w rodzinie się dziwnie czuję, i mało mówię, oczywiście nie mam tak jak przy obcych, ale też nie mam o czym rozmawiać. Chciałbym się zmienić, ale za każdym razem tylko z siebie idiotę robię. Może macie jakieś porady, ktoś miał już podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Witaj zxc1426!

Podejrzewam, że Twoja nieśmiałość idzie w parze z niskim poczuciem własnej wartości, dlatego masz problemy w relacjach interpersonalnych - trudno Ci odnaleźć się podczas rozmów kwalifikacyjnych, trudno Ci zagadać do jakiejś dziewczyny czy nawet porozmawiać z rodziną. Czy myślałeś o konsultacji u psychologa? Zachęcam Cię również do przeczytania artykułów: Jak podnieść poczucie własnej wartości? i Jak sobie radzić z nieśmiałością? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

zxc1426, zgodnie z przepisami musisz posiadać skierowanie do psychologa wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (np. lekarza podstawowej opieki zdrowotnej). Do lekarza psychiatry można zgłosić się bez skierowania i wówczas lekarz psychiatra może odesłać Cię do psychologa, stwierdzając, że Twoje problemy nie wymagają leczenia psychiatrycznego, a raczej wsparcia psychologicznego. Możesz też skorzystać z pomocy psychologa w prywatnym gabinecie, ale wówczas będziesz musiał płacić z własnej kieszeni i nie będziesz mógł skorzystać z ubezpieczenia w NFZ. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...