Skocz do zawartości
Forum

Kiedy zacząć brać hormony na wywołanie miesiączki?


Gość Kaja05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o szybką odpowiedź!:)

Mój problem dotyczy nieregularnych miesiączek,właściwie odkąd pamiętam tak było.Okres potrafił spóźnić mi się miesiac a nawet czasem nie miałam go przez dwa miechy

Z tego co pamiętam normalne krwawienie miałam w czerwcu. Przez cały lipiec nie miałam wcale. Tego miesiąca można powiedzieć,że 'coś' tam było..tylko nie wiem czy to w ogóle można nazwać okresem? a mianowicie na początku miałam brązowe plamienie a potem zaledwie troszkę uleciało krwi przez caly dzień, a następnego dnia miałam znów brązowe plamienie. Tylko nie powiedziałam o tym lekarzowi (zupełnie zapomniałam,to była moja pierwsza wizyta i sie stresowałam)zrobił mi USG i przepisał ''Orgametrill'' na wywołanie miesiączki... Tylko teraz nie wiem czy w takiej sytuacji powinnam brać te hormony w tym miesiacu czy poczekać do września? .. zważywszy że w sierpniu jednak coś tam miałam,jak opisałam wyżej. Moje mieiączki zwykle trwają trzy-cztery dni a w sierpniu jednak nie miałam ''prawie'' w ogole..

Prosze mi doradzić kiedy zacząc brać te hormony

Dodam,że nie współżyłam,nie odchudzam się, więc to nie jest przyczyną brakiem miesiączek, Mam zaledwie 19 lat

BARDZO LICZĘ NA ODPOWIEDŹ EKSPERTA

Odnośnik do komentarza

Ja to bym się zastanawiała czy w ogóle brać te hormony,z wiekiem może sam okres by Ci się wyregulował,
a i tak najpierw ginekolog powinien Ci zbadać poziom hormonów i inne badania,znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy ,a nie tak po najniższej linii oporu.

Przestaniesz brać i co ,będzie to samo...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Tylko, że nie każde leki są takie, które usuwaja przyczyne tylko na czas brania ich. Czyli np. tabletki anty. Zwykle hormny sie biere po to zeby wyleczyc i uregulowac, a Orgametrill to nie tabletki anty. Wiec one raczej powinny zdzialac na miesiaczke, a nie tak jak anty wywolywac sztucznie miesiaczke bez owulacji.

Odnośnik do komentarza

@srz mam brać trzy tabletki dziennie, przez 5 dni,potem po wywołaniu miesiączki jak mi się skonczy mam porobić badania (opisałam niżej) i z tymi badaniami mam isc do niego

@ka-wa - Ja mam juz 19 lat pierwszą miesiaczke dostałam w wieku 13 lat .Okres powinien ustatkować się w ciągu trzech lat , a ja od 6-u mam problemy z okresem i zaniki miesiączkowania.Zbadał mnie przez USG , zlecił badania THS , w poniedziałek pojadę je wykonać, i po skonczeniu miesiaczki mma wstawic sie do gabinetu z wynikami i pełnym pęcherzem i dalej będe mieć prowadzone jakieś badania..Na pierwszym usg nic nie wyszło, powiedział ze budowa macicy jest prawidlowa...Sama nie wiem troche sie boje

Odnośnik do komentarza

Tylko nie wiem kiedy zacząc przyjmować te hormony?
od teraz czy poczekac do wrzesnia?
przypomnę,że w lipcu nie miałam krwawienia a w sierpniu miałam bardzo skąpą tylko przez jeden dzień miałam troszkę krwi Normalną miesiaczke miałam w czerwcu..Nie wiem , kiedy zacząc przyjmowac te hormony,?

Odnośnik do komentarza

Aha, no to znaczy sie ze lekarz bedzie działac dalej i wnioskowac co jest przyczyna nieregularnych krwawien. Hm... szkoda ze nie powidziala lekarzowi o tej miesiaczce ostatniej. A zdarzalo ci sie kiedys ze mialas taka skapa miesiaczke? A ktorego dokladnie mialas ta miesiaczke wsieprniu zaraz na poczatku? Skoro masz nieregularne okresy to i tak wiadomo ze raczej nie dostaniesz kolejnej regularnie wiec w sumie moglabys wziac ten lek, na wywolanie. U mnie wystepowalo pomiedzy miesiaczkami ktore mialam co 3 miesiace nawet tylko brazowe plamienia i lekarz pomimo tego kazal mi zaczac brac od razu hormony. Zeby najpierw ja wywolac a potem brac dalej zeby unormowac itp. Wiec raczej mozesz zaczac brac te tabletki. Albo poczekaj jeszcze kilka dni do tego wrzesnia.

Odnośnik do komentarza

3 cykle lekarz kazał mi brac i potem sie miało uregulowac. Oczywiscie nie jest to tak bardzo regularnie jak przy braniu tabletek ze co do dnia, jest tam troszke nieregularnie, ale juz nie tak ze po 3 miesiace okresu nie mialam. póki co jest ok ale zobaczymy jak długo ;)
Oczywiscie nie u kazdego pewnie jest tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza

Witam pytam już któryś raz o to samo i dalej nie uzyskałam odpowiedzi, na temat..

A więc mam 19 lat, i nigdy nie miałam regularnej miesiączki,zawsze mi się długo spóźniał okres.
Normalną miesiączke miałam w czerwcu. Z kolei w lipcu nie dostałam wcale. W połowie sierpnia miałam jedynie plamienie tzn,przez cały dzień ''naleciało'' dosłwonie troszkę krwi a przez reszte miałam brązowy śluz i brązowe plamienie...

Ostatnio byłam z tym problemem u ginekologa,zrobił mi USG i przepisał hormony na wywołanie okresu (orgametril)...Tylko nie powiedziałam mu o tym plamieniu w sierpniu,bo ze stresu zapomniałam o tym wspomnieć...I nie wiem czy to plamienie to był mój okres??

I w takiej sytuacji nie wiem kiedy zacząc brać te hormony na wywołanie??
Lekarz mi powiedział ,że jak wezmę te tabletki (3x5dni ) Po skończonym okresie mam ponownie przyjść do niego , to zrobi mi kolejne badania...

Tylko troszkę boję sie je brać ze wzgledu na to plamienie co miałam w sierpniu i nie wiem czy odczekać jeszcze czy mogę je już zacząc brac??

Pomózcie,mam nadzieje ze ktos to przeczyta i odpowie na temat .

Dziękuje z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...