Skocz do zawartości
Forum

Trudności w przybraniu na wadzę u nastolatka


Gość anonimus2

Rekomendowane odpowiedzi

hej. mam 16 lat i wydaje mi sie, ze mam problem z odzywaniem sie. chcialbym troche przybrac na masie lecz nie moge. dlaczego? gdy bylem maly (ok. 6-9 lat) jadalem w mcdonaldzie prawie codziennie. logicznie rzecz biorąc po takich wyżerkach powinienem byc gruby. nie jestem. dzisiaj juz tak duzo mcdonalda nie jem, ale codziennie pizze i chipsy. nadal gruby nie jestem, moja waga jest caly czas ta sama, a chcialbym przybrac na wadze. poza tym od pewnego czasu jem tylko slone. slodkiego nie lubie poniewaz mnie mdli (np. po 3 kostkach czekolady), kwasnego takze nie toleruje. jedynie slone - sole wszystko, nawet jesli danie bylo juz posolone. kolejnym problemem jest to, ze nie potrafie jesc duzo - zazwyczaj zostawiam albo mieso albo ziemniaki z obiadu. gdy ogladalem filmik na youtubie jakiegos kulturysty i spojrzalem na jego talerze, to nie moglem uwierzyc - ja bym tyle przez tydzien nie zjadl co on je na obiad...
coz moge takze dodac ze moj ojciec jest cale zycie chudy - moze to po nim mam to nie przybieranie na wadze? ale niewazne, chce sie dowiedziec czy da sie to jakos "wyleczyc", poniewaz nie potrafie znalezc sposobu na przybranie na wadze. nie moge jesc duzo bo jestem pelny ;/ a jak nie grubne tak nie grubne. dodam takze, ze zadnych sportow nie uprawiam - calymi dniami siedze w dom i nic nie robie, a mimo tego nadal jestem szczuplejszy niz wiekszosc osob chodzacych na silownie.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Napisałeś ze nie tolerujesz kwasnego i to jest już powód dla którego powinieneś udac się do lekarza.Poza tym nadmiernie używasz soli co w konsekwencji może skutkować bardzo powaznym chorobami nerek dlatego też koniecznie musisz ograniczać sól do minimum.
Twoja dieta jest katastrofalna więc zanim dorośniesz zrujnujesz sobie organizm totez warto popracować nad zdrowymi nawykami żywieniowymi.
.

Odnośnik do komentarza

anonimus2, Twój sposób odżywania się pozostawia wiele do życzenia. Pizza, chipsy, śmieciowe jedzenie, zbyt dużo soli - to wszystko odbija się na Twoim zdrowiu. Podejrzewam, że wygląd zewnętrzny i szczupłą sylwetkę odziedziczyłeś po którymś z rodziców, dlatego opychanie się fast foodem może nie pomóc, byś przybrał na wadze. Co najwyżej takim sposobem zniszczysz sobie zdrowie. Powinieneś zmienić nawyki żywieniowe. Jeśli chcesz przybrać na wadze, powinieneś jeść 5 posiłków dziennie. Nie muszą być jakoś specjalnie obfite, ale powinna to być dieta zbilansowana w oparciu o piramidę zdrowego żywienia. Warto też skonsultować się z dietetykiem - specjalista doradzi Ci, co jeść, by przybrać na masie, ale by organizm nie obrósł w tkankę tłuszczową. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...