Skocz do zawartości
Forum

Trudność z odnalezieniem się w społeczeństwie


Gość willie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy i to spore z sobą. Nie potrafię żyć w społeczeństwie. Nie wiem jaka jest moaj rola, funkcja w grupie, kontroluję jakby t oo mówię. Jestem dość powściagliwy i nie pozwalam sobie na spontaniczne reakcje. Boję się chyba krytyki. Jedynie jest kilka osób ( mniej niż 5 ), z który się jako tako dobrze dogaduję. Natomiast tylko z jedną potrafię się dogadywać w 100%. Przy niej jestem sobą tzn . się wygłupiam, śmieję, rozmawiamy o marzeniach itp. Po drugie z tą świadomością to chodzi mi o to, że sątakie dni gdy mam jakby poczucie blokady i czuję, że nie jestem nic w stanie zrobić. Ciężko mi nawet wtedy powiedzieć jaki jestem. A raz są takie dni, że czuję żę mogę wszystko, a przede wszystkim wiem jaki jestem. Strasznie się męczę. Ponadto jestem zestresowany, zlękniony, przerażony niekiedy. Powie mi ktoś o co tu chodzi?: (

Odnośnik do komentarza

Witaj willie!

Niestety, przez Internet nie da się stwierdzić, co Ci dolega. Konieczna jest wizyta u lekarza. To może być depresja, nerwica, zaburzenia osobowości, niska samoocena, lęk społeczny i wiele innych problemów. Diagnozę różnicową może postawić tylko lekarz psychiatra. Jeśli męczysz się sam ze sobą, odczuwasz dyskomfort, nie potrafisz radzić sobie ze stresem, trudno Ci być swobodnym i autentycznym, to radzę, byś skorzystał z pomocy psychologa i/lub psychiatry. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...