Skocz do zawartości
Forum

Brak radości z życia, zamykanie się w sobie i brak sił


Gość Prezes_90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu nie potrafię się cieszyć z życia, zamykam się w sobie nie potrafię rozmawiać z innymi, nawet osobami które znam bardzo długo i zawsze mieliśmy bardzo dobry kontakt. Ciężko mi też otworzyć się przed rodziną, praktycznie nie rozmawiamy. Nie jestem tez w stanie nawiązać nowych znajomości, po prostu się boję rozmowy z innymi. Próbowałem sobie z tym jakoś radzić, zachęcać znajomych do wspólnych wyjazdów, wypadów, ale spotykałem się z niechęcią i jest coraz gorzej. Wracam z pracy i już nie chce mi się nic, tylko siadam na łóżku albo się kładę, obejrzę coś w necie, czasami coś zjem i idę spać a od rano znowu to samo.... praca, powrót i byle do nocy... Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza

Prezes_90, a jakie masz pasje albo zainteresowania? Może warto poszukać miejsc, w których mógłbyś realizować po pracy swoje zainteresowania, a w takich miejscach miałbyś szansę poznać interesujących ludzi o takim samym hobby jak Twoje. Może wówczas łatwiej byłoby zainicjować jakieś spotkanie? Niewykluczone, że wpadłeś w rutynę: praca - dom - praca itd. Możliwe też, że wskutek takiej monotonii życiowej ciągle obniża Ci się nastrój, co może doprowadzić nawet do rozwoju stanów depresyjnych. Tak na początek pomyśl, w jaki sposób aktywnie wykorzystać swój wolny czas. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...