Skocz do zawartości
Forum

Oszustwa i manipulacje ludźmi


Gość hydro

Rekomendowane odpowiedzi

Znam techniki manipulacji, potrafię stosować na ludziach odpowiednie sztuczki żeby zareagowali tak jak ja chcę. Z tego powstało zboczenie zawodowe polegające na dostrzeganiu wszędzie oszustwa. Nie potrafię nikomu zaufać, nie wierzę w to co widzę. Ładna kobieta pewnie jest po operacjach plastycznych, bogaty na pewno ukradł, dziewczyna na pewno zdradza i udaje różne stany emocjonalne żeby wymusić na mnie reakcję. Ja staram się nie manipulować bo się tym brzydzę ale łapię się na tym, że podświadomie wpływam na innych ludzi i zawsze tak robiłem tylko nie zwracałem na to uwagi. Świat to jeden wielki biznes i każdy myśli tylko o sobie. Czy człowiek wrażliwy i empatyczny, taki jak ja ma się dostosować pozbywając się uczuć? A może jest jakieś inne wyjście? Chciałbym być szczęśliwy ale nie podoba mi się cały świat. Kładę się i marzę o tym, że mam piękną i kochającą żonę, szczęśliwe dzieci, prawdziwych przyjaciół, których mogę być pewny i wszystko to wynika ze szczerości a nie pragmatyzmu i egoizmu. Niestety to tylko marzenia a potem wracam do realnego świata, który zupełnie mi nie odpowiada i poza moją muzyką nie ma tu niczego co mnie trzyma. Pozbyć się marzeń? Znieczulić się prochami? A może zabić się i przynajmniej wiedzieć, że umrę nie rezygnując z marzeń?

Odnośnik do komentarza

Empatia to duży atut. Domyślam się że "wejście w czyjąś w skóre" było bądź jest nadal dla Ciebie tylko umiejętnością pozwalającą na manipulowanie. Patrząc szerzej na empatie: jesteśmy w stanie dzięki niej poznać intencje czyjegoś zachowania. Dostrzegając szczere, nawet gdy egoistyczne, ale te które nie mają na celu czyjąś krzywdę, nie powinno być problemu w konsekwentnym spełnianiu marzeń (szczególnie tak wybitnych a zarazem naturalnych). Co do twoich zdolności manipulowania, które jak już zauważyłeś ma każdy lecz nie każdy sobie uświadamia. Tego co się nauczyłeś nie da się tak łatwo odrzucić i zapomnieć.. ale pytanie: po co? Skoro się to sprawdza. Wystarczy może fakt, że może to służyć także dobru.
Powodzenia życzę i sukcesów nie tylko w muzyce. Pozdrawiam.

(...) Pozytywny egoizm dopuszczam do glosu
Skoro to on sam moje mysli popsol
Sluchaj, marze jak zyc mogloby sie dobrze
On przerywa mowiac mi bym zachowal odstep (...)

Odnośnik do komentarza

A jakie wartosci w twoim zyciu sa wazne? Jesli sa mocno ugruntowane to takich tez bedziesz szukal, jesli szczerosc i uczciwosc sa wartosciami ktorymi sie kierujesz to takich ludzi tez bedziesz przyciagal. Male jest prawdopodobienstwo ze twoja dziewczyna bedzie oszustka i udawaczka.

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardka87

szczerze to jakoś mi się gryzie to że jesteś wrażliwy i empatyczny ale manipulujesz ludzi i wszędzie się doszukujesz oszustwa oraz to że Twoj charakter można odebrać jako egoistyczny? Czy jaki Ty jesteś? bo jakoś egoista z empatią mi się nie łączą, chyba że wymagasz empatii od innych by Ciebie nie urazili

Odnośnik do komentarza

hydro, życie wśród ludzi kieruje się mnóstwem zasad społecznych, niepisanych konwenansów, z których niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy. Autoprezentacja, społeczny dowód słuszności i wiele innych mechanizmów, które można by było wymieniać. Ciągle podlegamy wpływowi społecznemu (normatywnemu, informacyjnemu etc.), ale tak funkcjonuje świat. Wpływ społeczny nie zawsze jest zły, co więcej - może służyć dobru. Ważne, by ten wpływ nie przerodził się w destrukcyjną manipulację psychologiczną. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...