Skocz do zawartości
Forum

Jak przejść na wegetarianizm?


Gość tacosieniezna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tacosieniezna

Witam. Mam zamiar przejść na wegetarianizm. Ponieważ nie mam o tym wiele pojęcia (co nie oznacza, że nie mieć będę), chciałam zapytać w jaki sposób powinnam zacząć. Wiem, że to, co zawiera mięso powinnam zastąpić, ale nie wiem dokładnie czym i jak. Chciałam zapytać co zawiera jakie witaminy, w czym je znajdę. Co jeszcze powinnam zrobić? Czego nie powinnam? Liczę na wyrozumiałość i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

poczytaj sobie o tym, poszukaj dobrych źródeł, bo mozna byłoby o tym pisac i pisać. Witaminy są wszędzie, głównie w warzywach i owocach. Przy wegetarianizmie najważniejsza jest ilość białka i witamin z grupy B. Białko znajdziesz w roślinach strączkowych czyli np fasola, groch, soczewica, ciecierzyca itp. Z witaminami z grupy B to już musisz poszukać....

Odnośnik do komentarza

Jest taka strona http://www.zostanwege.pl/ - podejmij tam wyzwanie na 30, zapisz na stronie swój mail i codziennie będziesz dostawała na pocztę ciekawe artykuły + rady jak jeść, propozycje dań wegetariańskich itp.. Myślę, że to Ci może dużo pomóc i wprowadzi Cię w 'ten świat'. Mi się niestety nie udało wytrwać przez 30 dni :( Może dlatego, że nikt mnie w tym nie wspierał, a nawet na odwrót wszyscy mi wciskali z każdej strony mięso, mówili co tracę i wyzywali, że głupia jestem itp.. Ale Ty się nie daj! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość tacosieniezna

Dziękuję, na pewno skorzystam z tej strony. Ja również zostałam niezrozumiana, wręcz wyśmiana i określona wariatką. Niektórym ciężko jest to zrozumieć, u niektórych może to zazdrość daje się we znaki? W końcu nie wszyscy daliby radę przejść na wege, mimo chęci. Jedno jest pewne, ja chcę i dam radę, pomimo opinii innych, tylko w odpowiednim czasie. Mam nadzieję, że się nie poddałaś, i że nie była to ostateczna próba. Jeśli tak to tobie również życzę powodzenia! Dziękuję za pomoc wam obu, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jestem wegetarianką od 10 lat i na początku było ciężko. Wszyscy bardzo zdziwieni i dopytujący dlaczego, ale najgorzej było z rodzicami - oni nie mogli tego zrozumieć. Teraz wszyscy się przyzwyczaili i mam spokój. Taki sposób odżywania bardzo mi odpowiada, dobrze się czuję, nie mam uczucia ociężałości i ogólnie czuję się zdrowiej. Skorzystaj z tej strony, bo będąc wegetarianką musisz się racjonalnie odżywiać i uzupełniać brak mięsa w organizmie. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Gość tacosieniezna

Ja moich domowników jestem w stanie przekonać do wspólnych wegetariańskich posiłków, ale nie oznacza to, że całkiem odrzucą mięso. Fakt, nie potrafią zrozumieć dlaczego chcę tak postąpić, ale ja im nie karzę. Ważne żebym nie była zmuszana do jedzenia mięsa i żebym potrafiła je zastąpić. Bardzo dziękuję za odpowiedź, na pewno skorzystam z tej strony. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Nie jest to takie trudne. Ogólnie jest obecnie bardzo duża dostepność do produktów roślinnych, w sklepach działy z produktami wegetariańskimi i wegańskimi są większe z roku na rok. 

Od siebie polecam wejść sobie na stronę:

https://efood.com.pl/kuchnia-roslinna-ogolne-zasady-i-produkty/

Mozęsz poczytać sobie na niej o najważniejszych zasadach takiej diety jak również o produktach które mozńa w niej wprowadzić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...