Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a tabletka po


Gość gość92

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość92

Witam,

stosuje antykoncepcje Vibin w sobotę zaczęłam przyjmować tabletki placebo ale w niedzielę pominęłam jedną tabletkę. W niedz wieczór doszło do stosunku z wytryskiem. Dla pewności w poniedziałek rano wzięłam Escapelle. Mam pytanie czy jeżeli do soboty nie wystąpi okres mogę kontynuować antykoncepcje i ropocząć nowe opakowanie tabletek? Czy będę wtedy zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

To nie nieźle. Nie wiem, ale chyba sobie teraz nieźle namieszałaś.
Wiesz, co oznacza placebo?
Równie dobrze nie musisz w ogóle przyjmować placebo, bo nie ma w nim żadnych hormonów. Placebo jest tylko po to, żeby brać tabletki ciągiem i nie zapomnieć wziąć nowego opakowania po 7-dniowej przerwie. Ale jeżeli będziesz pamiętać nie musisz łykać placebo.

W czasie 7-dniowej przerwy jesteś również chroniona i nie musisz się zabezpieczać. Tak jak pisałam, nawet jak placebo nie będziesz łykać możesz uprawiać seks bez zabezpieczenia, ponieważ placebo nie zawiera hormonów w ogóle, to pusta tabletka.

Nie wiem co w tym przypadku masz zrobić, chyba lepiej gdybyś skonsultowała to z ginekologiem...

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

dokładnie tak jak mówi Kwiatuszek tabletki placebo jak sama nazwa wskazuje nie mają hormonów w sobie wiec nic się nie stało jeśli pomyliłaś ich kolejność... to czy sie pojawi okres to jest rosyjska ruletka, bo przyjęłaś spora dawkę hormonów wiec ciężko przewidzieć jak zachowa się Twój organizm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...