Skocz do zawartości
Forum

Nadzieja na powrót po rozwodzie


Rekomendowane odpowiedzi

magda955 u nas też był watek alkoholowy ale było to 25 lat temu. Ja spotykam się głównie z dwoma postawami. Jedna to zostawić to wszystko i zaczynać od nowa, druga może jakoś się uda ciągnąć to dalej. Bardzo żałuję, że doszło u nas do rozwodu a właściwie do tego, że moja żona ode mnie uciekła.
Nie da się cofnąć czasu i porobić korekt w życiu. Patrzę obecnie na swoje postępowanie i widzę co mogło doprowadzić do takiej sytuacji jaka jest. To nie znaczy wcale, że gdybym postępował inaczej cokolwiek by się zmieniło. Nie za bardzo wierzę, że mogłem postępować inaczej. To co teraz widzę, widzę dzięki temu przez co przeszedłem a że jest pewnie za późno to cóż... Jeżeli mogę powiedzieć czego teraz żałuję, to że nie rozmawiałem z żoną na bieżąco o uczuciach, szczególnie tych złych, że nie dopytywałem się co ona czuje. Że nie odkładałem na bok swoich ambicyjek w trakcie rozmowy i byłem niezwykle drażliwy na swoim punkcie, mając oczywiście 100% przekonanie, że jest to uzasadniona obrona. Nie ma co szukać przyczyn takiego a nie innego stanu rzeczy. To nic nie zmienia. Żona chodziła do wszelkich możliwych terapeutów ja też pracowałem nad sobą a miłość nam uciekła. Trzeba co chwilę mówić, że się kocha i pytać czy się jest kochanym. A jak usłyszysz: odczep się to powiedz ja też Cię kocham i zapytam jutro.

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Wybacz ale samo gadanie o miłości niczego nie zmieni,a już mówienie i pytanie wkoło czy mnie kochasz ,mnie osobiście doprowadziło by do szału /a wydaje się spokojną osobą/ ,bo jak ktoś Cię/mnie kocha to się czuje ,po prostu się wie...

Mam całkowicie odmienny sposób odczuwania. I zupełnie się nie zgadzam. A już szczególnie z tym, że się "po prostu wie..."
Jeżeli taka postawa jaką prezentujesz daje Ci szczęście płynące z długoletniego związku to zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...