Skocz do zawartości
Forum

Brak potrzeby dawania ciepła innym


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry :)

Mam 17 lat. Zawsze w swoim życiu byłem czuły dla innych, opiekuńczy, ciepły i pomocny. Od miesiąca-dwóch, nie odczuwam takiej jakby potrzeby dawania ciepła innym, którą odczuwałem wcześniej. Dodam, że od 7 lat się onanizuję i ostatnio przezywałem ciężkie chwile zwiazane z zerwaniem kontaktu z ukochaną dziewczyną. Czy to masturbacja mogła tak zmienić moje nastawienie do ludzi? Boję się, że nie będę mógł kochać.

Odnośnik do komentarza

Witaj RomeKk!

Nie sądzę, że Twoje zmiany charakterologiczne sprawiła masturbacja, chociaż oczywiście zbyt częste masturbowanie się może doprowadzić do uzależniania, do wypaczenia zdolności czerpania satysfakcji z prawdziwych stosunków seksualnych. Być może stałeś się bardziej zamknięty w sobie ze względu na niedawne rozstanie z dziewczyną. Poza tym jesteś w wieku dorastania, więc nic dziwnego, że przeżywasz zmiany nastrojów. Doroślejesz, więc jako mężczyzna stajesz się też bardziej powściągliwy w okazywaniu uczuć. Myślę, że Twoje obawy są na wyrost i że będziesz potrafił kochać, tylko musisz znaleźć odpowiednią dziewczynę, do której poczujesz "to coś". Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...