Skocz do zawartości
Forum

Chora zazdrość o kolegów chłopaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od roku jestem w związku z chłopakiem. Bardzo się kochamy, często spotykamy, żadne z nas nigdy nikogo nie zdradziło. Mam jednak problem, gdy wychodzimy ze znajomymi, i koledzy mojego chłopaka podrywają jakieś dziewczyny jestem chorobliwie o nich zazdrosna i od razu pałam nienawiścią do danej dziewczyny. Wiem że coś takiego nie powinno mieć miejsca, ponieważ nigdy żaden z jego kolegów mi się nie podobał. Jest to strasznie uciążliwe, ponieważ ostatnio przyjaciel mojego chłopaka znalazł sobie dziewczynę, a ja od tego czasu mam ciągle zły humor, jestem poddenerwowana... Co robić?

Odnośnik do komentarza

nirva, podejrzewam, że masz zaniżone poczucie własnej wartości. Zamiast cieszyć się tym, co masz, cieszyć się ze szczęśliwego i udanego związku ze swoim chłopakiem, Ty domagasz się uwagi innych ludzi (kolegów Twojego chłopaka) i czujesz się zazdrosna, kiedy adorują inne dziewczęta. Miałabyś problem, kiedy Twój chłopak uganiałby się za innymi dziewczynami, zaniedbując Ciebie. To nic dziwnego, że kumple Twojego chłopaka, kiedy są sami, szukają dla siebie dziewczyn, podrywają inne kobiety. Na Ciebie nie zwracają uwagi, bo wiedzą, że jesteś dziewczyną ich kumpla. Nie będą przecież odbijać koledze jego dziewczyny. Podejrzewam, że porównujesz się z innymi dziewczynami, jesteś zazdrosna o czas, jaki chłopaki im poświęcają, czujesz się mniej ważna, mniej "lubiana" w towarzystwie i to sprawia, że Twoja i tak niewysoka samoocena leci w dół. Zachęcam do przeczytania tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Trick
a jak na to wszystko reaguje Twój chłopak? Bo pewnie jemu nie jest łatwo jak widzi że jesteś zazdrosna o jego kolegów?

Trick, podejrzewam, że jej chłopak może nawet nie być świadomy, co odczuwa jego dziewczyna, może nie wiedzieć, że jest zazdrosna o jego kolegów. Zapewne ta zazdrość siedzi w jej głowie. Nie musi tego jakoś specjalnie manifestować, bo raczej nie sądzę, że robi sceny zazdrości kumplom chłopaka, bo zagadali do jakiejś dziewczyny albo kogoś tam skomplementowali. Nawet taka "scena zazdrości" byłaby nie na miejscu. Podejrzewam, że ta chora zazdrość wynika z niskiej samooceny dziewczyny i że jakoś specjalnie nie jest manifestowana, raczej jest ukrywana, a jeżeli nawet pojawiają się jakieś sygnały zazdrości, to są one prawdopodobnie zakamuflowane, subtelne, w zawoalowanej formie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...