Skocz do zawartości
Forum

Terapia w celu zapomnienia o innej osobie


Rekomendowane odpowiedzi

Od lat nie mogę o kimś zapomnieć, ciągle mam myśli na temat tej osoby. Ta osoba mi też nie pomaga bo także się mną interesuje chociaż na próby mojego kontaktu nie odpowiada - to mi nie pomaga bo gdy widzę jej ukryte zainteresowanie mam nadzieję, że jeszcze może pojawi się płaszczyzna do rozmów. Stąd pytanie: jak wygląda terapia w takich przypadkach? Sprawa trwa już 3 lata i mnie męczy, sam sobie poradzić nie potrafię. Jak sprawić, by nagle zainteresowanie tej osoby mnie już nie obchodziło - skoro nie chce kontaktu a się interesuje to jest to dziwne rozdwojenie jaźni a ja się tym tylko nakręcam i chcę z tymi myślami skończyć, chcę skorzystać z terapii ale nie wiem jak się do niej nastawić, jak przygotować. Dziękuję za porady:)

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

A może ta osoba się Tobą nie interesuje, tylko Tobie sie tak wydaje. Skoro nie chce kontaktu.. A jak sie interesuje, a kontaktu nie chce, to musi być coś co jest nie załatwione między Wami.
Nie sądzę aby była specjalna terapia w takim kierunku, wybierz się do psychologa i opowiedz swoją historie.

Odnośnik do komentarza

jacek525, niby "formalnie" związek jest zakończony, ale emocjonalnie odciąć się nie potrafisz. Nie ma "specjalnej" terapii ukierunkowanej na zapomnienie o danej osobie. Cel terapii ustala się z terapeutą na jednej z pierwszych sesji, kiedy podpisuje się/ustala kontrakt terapeutyczny. Skoro problem trwa już 3 lata, a Ty nadal nie możesz zakończyć relacji, by móc otworzyć się na nowe związki, jak najbardziej doradzam wizytę u psychologa/psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...