Skocz do zawartości
Forum

Zmienny humor i uczucie braku świadomości swojej osoby


Gość seann

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak? Człowiek, który nie jest do końca świadom swojej osoby, ma zmienny humor ( co tydzien jakos się zmienai z dobry na zły lub vice versa ). Człowiek, który jest towarzyski na spotkaniu z obcokrajowcami a w 'swoim towarzystwie' się czuje sztucznie, ledwo co z siebie wymawiając słowa i co gorsze - śmiejąc sięw sposób naturalny. Ten człowiek to ja. I nie jestem pewien czy to te zaburzenia, ale jeśli tak to jak mam to wyleczyć, jeśli pójdę do psychologa, a tam się będęczuć zamknięty w sobie i jak nie ja? Ogólnie na rzeczy jest tak, że widzę siebie inaczej niż większość ludzi. I to miało kiedyś poparcie w przeszłości gdy byłem naprawdę towarzyski, śmiały, nieco butny, ale wrażliwy. Teraz jestem tak nijaki, że mi się chce tu nie dokończę. Jak kameleon, który dostosowuje siędo środowiska, byleby nie byc samotnym. Który, chce się pokazać światu, ludziom, a tak naprawdę mało kto go zauważa. Jestem zmęczony. Jakbym wiedział o co tu chodzi, byłby do pierwszy krok do szczęścia. Niestety nie wiem czy to nerwica, zaburzenia, jakaś zmienna nasamoocena, fobia społeczna czy cokolwiek to jest. NIE WIEM - i to jest jeszcze bardziej frustrujące.

Odnośnik do komentarza

seann, domyślam się, że jesteś sfrustrowany, bo źle się czujesz z samym sobą, a nie wiesz, co Ci dolega. Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Niestabilny nastrój i problemy z tożsamością mogą wskazywać na zaburzenia osobowości, np. borderline, ale to tylko podejrzenie. Jeżeli zależy Ci na rzetelnym rozpoznaniu i podjęciu leczenia, radzę udać się do lekarza psychiatry i skorzystać z jego pomocy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...