Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia a zdrowie psychiczne


Gość Aniela2007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aniela2007

Witam serdecznie!
Mam 18 lat, 4 miesiące temu z dnia na dzień postanowiłam zmienić swoje życie na zdrowe i aktywne. Zaczęłam jeść tylko zdrowe produkty, ćwiczyłam intensywnie 5-6 razy w tygodniu. Jadłam mało ale często i tylko te zdrowe produkty, czyli dużo jajek, warzyw, owoców, ciemne pieczywo, ciemny makaron. Było to około 1800 kcal dziennie. Unikałam słodyczy i przetworzonych pokarmów. z dwoma wpadkami gdzie się dosłownie objadłam. Przez te miesiące schudłam 8kg. Zatrzymala mi się miesiączka, lecz przez ostatni miesiąc przyjmowałam hormony i powróciła. Niestety zauważam u siebie zmiany psychiczne, jestem nerwowa, ciągle zmęczona, ospała, nie mam na nic siły, boję się jeść produkty po których mogłabym przytyć. Ważę się z dwa razy dziennie. Wszystko co zjem zastanawiam się czy nie utyję.Wiem, że muszę z tym walczyć ponieważ prowadzi to do różnych zaburzeń odżywiania a bardzo bym tego nie chciała :-( boję się tego bardzo mocno, dlatego postanowiłam ograniczyć ćwiczenia do 3-4 razy w tygodniu i jeść "normalniej" :-) Tak aby to wszystko stało się dla mnie przyjemnością a nie katorgą. Postępować w harmonii w własnym ciałem i umysłem. I stąd moje pytanie- czy jeśli ograniczę ćwiczenia do 3-4 razy w tyg i będę jadła troszkę więcej przetworzonych rzeczy to przytyję? przyznam, że obecny wygląd bardzo mi odpowiada, chciałabym go utrzymać. Ale wiem, że nie może to być kosztem mojego zdrowia psychicznego, który jest na wyczerpaniu ciągłym myśleniu o jedzeniu.
pozdrawiam serdecznie! :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Aniela2007

Taka mam nadzieje :-) wlasnie chce osiagnac ta rownowage, cwiczyc nie przestane bo to kocham, ale gdy nie bede miala ochoty na trening.to po prostu go nie zrobie :-) i bede jadla to czego potrzebuje moj organizm, a ze polubilam zdrowa zywnosc wiec znaczacych zmian nie wprowadze :-)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nerwowość, zmęczenie i ospałość mogą wskazywać na to, że zmiany wprowadzone przez ciebie nastąpiły zbyt szybko i zbyt intensywnie. Organizm nie wyrabia tempa jakie mu narzuciłaś stąd takie objawy.
Zmniejszenie ilość treningów i zwiększenie ilości spożywanego jedzenia to dobra metoda na poprawę tego stanu rzeczy. Możesz również zastąpić jeden trening np długim spacerem, czy przejażdżką na rowerze lub godziną tańca. Zawsze to jakieś urozmaicenie, które uprzyjemni Ci czas.
Jeżeli będziesz ćwiczyć a przy tym zwiększysz ilość jedzenia to nie powinnaś przytyć. Tylko musisz o regularnych posiłkach i nie wracania do starych nawyków.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...