Skocz do zawartości
Forum

Wcześniactwo a możliwość problemów z ciążą


Gość ola2708

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ola2708

Witam, pisze tutaj ponieważ mam kilka pytań, które bardzo mnie gnębią
Moja babcia miała problemy z zachodzeniem w ciąże, moją mame urodziła tylko w dodatku wcześniej w 7 miesiącu, miała wtedy 26 lat.
Moja mama urodziła normalnie tylko mojego brata w wieku 19 lat, mnie w 6 miesiącu mając 24 lata, mojego młodszego brata w wieku 30 również wcześniej bo w 7 miesiącu, po 30 udało jej się zajść, ale organizm nie utrzymywał ciązy, mama poroniła.
W związku z tym moje pytania są następujące:
1. jak duze jest prawdopodobienstwo, ze bede miec takie problemy jak babcia i mama?
2. Sokro moja mama po 30 nie mogla juz utrzymac ciazy czy oznacza ze najlepiej dmuchajac na zimne bym ja postrala sie o dziecko na pewno przed 30?
3. Czy to prawda ze ja jako 6 miesięczny wcześniak moge miec wieksze problemy z zajsciem w ciaze niz "normalna" kobieta?
4. I ostatnie to prawda ze bedac wczesniakiem ma sie 60% szans na to ze samemu urodzi się wczesniaka?

Bardzo prosze o jakiekolwiek wskazówki czy mam się czym martwić, czy te tendecje moga byc jakos genetycznie przekazywane.

Odnośnik do komentarza
Gość Sha Sha

tendencje mogą być genetycznie przekazywane, ale to nie oznacza że w Twoim przypadku tak będzie. Pamiętaj że gdy Twoja babcia i mama były w ciążach medycyna była na dużo niższym poziomie niż jest teraz...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...