Skocz do zawartości
Forum

Wysokie stężenie przeciwciał IgG a ciąża


Gość klaudusia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klaudusia

Dzień dobry, Dzisiaj odebrałam wyniki na toksoplamozę. Jestem przerażona bo wynik IgG wynosi 604,50 IU/ml, natomiast IgM 0,169. Jestem w 15 tygodniu ciąży. Czy tak wysoki wynik może świadczyć o tym że jestem chora lub że przeszłam chorobę w ciągu ostatnich 15 tygodni czyli jak już byłam w ciąży. Mój lekarz nie zlecił mi tego badania, zrobiłam go dla siebie. Wizytę mam dopiero za miesiąc, dlatego bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Przeciwciała w klasie IgG utrzymują się latami po przebyciu zakażenia, a nawet do końca życia. W Pani przypadku wydaje się, że Toksoplazmoza nie jest procesem świeżym. Przeciwciała w klasie IgM wydają się być ujemne (niestety brak wartości referencyjnych z laboratorium w którym wykywane było badanie), co wyklucza świeży proces. Wydaje się, że nie istnieje zagrożenie dla dziecka.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w 15 tygodniu ciąży, w 12 tygodniu robiłam badania na obecnośc toxoplazmozy, wyniki IGm ujemny, IGg 327,3, po 4 tygodniach powtórzyłam wyniki i wyszło IGm ujemny i IGg 12,10, czy w takiej sytuacji muszę robić badanie na awidność IgG? Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...