Skocz do zawartości
Forum

Brak kontroli nad własnym umysłem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ciężko wszystko opisać, ponieważ wiele czynników składa się na moje problemy z umysłem. Chodzi mi konkretnie o "stres" i "pewność siebie". Stres dopada mnie w sytuacjach kiedy wiem, że ktoś zwraca na mnie uwagę. Wtedy automatycznie mój mózg analizuje "co ludzie o mnie myślą". Są to negatywne, wyimaginowane myśli, ale nie potrafię sobie tego uświadomić. Dlatego kiedy idę ulicą, wchodzę do sklepu, mówię "Dzień dobry" nie czuje komfortu i taki jakby wstyd. Gorsza sytuacja jest kiedy są wystąpienia publiczne. Dochodzi do tego niekontrolowanie swojego ciała, między innymi trzęsące ręce, głos, czerwienienie, pot, mdłości, ziewanie, biegunka. Dużo rozmyślam o przeszłości (negatywne myśli) i przyszłości (pozytywne). Nie potrafię, żyć na dłuższą metę teraźniejszością co przekłada się na codzienną depresję. Jestem też uzależniony od codziennego masturbowania się.

P.s. Wiem, że muszę udać się do psychologa, ale czy jest ktoś w stanie napisać, teraz co mógłbym już zrobić, aby poprawić mój stan ?

Odnośnik do komentarza

Witaj Madman1997!

Na pewno konsultacja u psychologa nie zaszkodzi. Jeżeli jednak aktualnie nie masz możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej, postaraj się ograniczyć masturbację i pomyśl, w jaki sposób mógłbyś zmniejszyć odczuwany stres. Może relaksacja, więcej sportu (aktywność fizyczna, bieganie pomagają też uporać się z impulsem, który popycha w stronę kompulsywnej masturbacji), ćwiczenia oddechowe? Podejrzewam też, że w wyniku ciągłego stresu, jak odczuwasz, możesz mylić napięcie emocjonalne z napięciem seksualnym, dlatego dochodzi do przymusu masturbowania się (w ten sposób radzisz sobie z negatywnymi emocjami). Pomyśl, jaki sport lubisz uprawiać i włącz do swojego codziennego grafika aktywność fizyczną. To jednak tylko doraźna metoda, gdyż i tak powinieneś skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...