Skocz do zawartości
Forum

Brak efektów intensywnych treningów


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim , mam pewien problem , otóż mam 16 lat i dość intensywnie ćwiczę , zaczęłam w styczniu 2013 roku z wagą 67 kg, a więc trenuje już rok i pięć miesięcy , schudłam do 55 kilo i jestem z siebie zadowolona , nie mam celulitu i na pewno mam mniej tłuszczu , niepokoi mnie fakt , że oglądając zdjęcia na facebooku innych dziewczyn i ich przemiany , widzę jak ich ciało totalnie się zmieniło , u mnie waga stoi w miejscu , chociaż ciężko pracuje nad swoim ciałem , nie widać mięśni i nadal mam ten tłuszcz , myślę , że to może być sprawa tego , że w dni wolne od szkoły nie ćwiczę , nie wiem czemu.. totalnie nie mam siły , do tego przestaje trzymać dietę , czy to może sprawa mojego żywienia? Mam strasznie wielki apetyt , ale w dni szkolne trzymam dietę , robię redukcję a więc jem tylko warzywa , jakieś kasze czy ryż i czasami mięso , dlaczego nie potrafię utrzymać mojego zdrowego stylu do weekendu? Czemu mam taki niepohamowany apetyt (nie rosnę już , więc chyba nie jest to sprawa dojrzewania) i dlaczego nie widać u mnie zmian , chociaż naprawdę ciężko pracuje (intensywny trening 5 razy w tygodniu po 2h plus dużo się ruszam). Czy to kwestia tego , że w weekendy podjadam i jestem leniwa , czy po prostu coś ze mną jest nie tak?

Odnośnik do komentarza

Intensywny trening wystarczy 4dni w tygodniu po max. 1godz..
Do tego zbilansowana dieta, jeżeli nie rosną Ci mięśnie tak jak tego oczekujesz to prawdopodobnie przyjmujesz zbyt mała ilość kcal, podnieś kcal o 100kcal na dzień jeżeli zobaczysz na wadzę, że tyjesz 0,5 do 0,8kg na tydzień to znaczy, że właśnie w tym momencie masz odpowiednie zapotrzebowanie dizenne na kcal. Na redukcji powinnaś przyjmować więcej mięsa(kurczak gotowany, pieczony, grillowany) niż warzyw, to w nim jest najwięcej białka które Ci jest potrzebne do budowy ciała, warzywa pełnią tylko funkcje stabilizująca gospodarkę organizmu taką jak przemiana materii, anabolizm, katabolizm, kwasy zasadowe w żałądku poprzez odkwaszanie organizmu. Mięso Cię buduję!

Odnośnik do komentarza

Witam ,
Mój przykładowy jadłospis:
do pół godziny po przebudzeniu - owsianka
w szkole jem wafle ryżowe
po szkole jem jakieś kasze , dużo warzyw i czasem mięso
czasem na podwieczorek zjem jakiś owoc

Mój trening:
40 minut intensywnego cardio - dokładnie killer z Ewą Chodakowską
20 minut treningu siłowego
40 minut bieżnia
czasami zdarza się , że jeżdzę na basen

staram się tak ćwiczyć 6 razy w tygodniu , jednak gdy nadchodzi weekend po prostu jem same niezdrowe rzeczy , nie wiem dlaczego

Czy ja się wypaliłam? Bo ostatnio nie mam motywacji do niczego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...