Skocz do zawartości
Forum

Godziny spożywania posiłków


Gość paweł523

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweł523

Witam.
Od jakiegoś czasu postanowiłem się zdrowo odżywiać i mam kilka pytań.
Mówi się o czterech - pięciu posiłkach dziennie i mam takie pytanie : czy jeśli zjem np śniadanie o ósmej to czy drugie śniadanie muszę zjeść idealnie za trzy godziny czy jest jakiś margines w lewo lub w prawo? i druga sprawa to czy potrawy z jajek na kolację to dobry pomysł i iczy jestem głodny między posiłkami to co i ile mogę tego przekąsić?

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

nikt "Ci nie każe stać z zegarkiem i czekać na porę posiłku. przyjmij sobie margines 30 minut. czyli np śniadanie 7 - 7.30 potem 10 - 10.30.
Potrawa z jajek na kolację to dobry pomysł bo kolacja powinna być bialkowa. wiec jak najbardziej jajka pasują.
Trzecie pytanie - nie powinno się w ogóle podjadać, nie ma ile można. Jak jesteś głodny to spróbuj wypić wodę, herbatę powinno to zmniejszyć głód

Odnośnik do komentarza
Gość alisa12321

nie zawsze się da tak że jesz codziennie regularnie. Ja np mam taką pracę i takie godziny że nie ma możliwości żebym jadła regularnie chociaż naprawdę się staram. Przynajmniej co 3 - 4 godziny trzeba coś jeść.

Jak jesteś głodny między posiłkami to staraj się zapić wodą a jak jest to większy głód to zagryź warzywem albo orzechami ale też bez przesady. Posiłki musisz komponowac tak żeby rano było w miarę dużo węglowodanów a w ciągu dnia coraz mniej. Na kolację najlepiej białka. Jeśli nie będziesz drastycznie obcinać kalorii z codziennego zapotrzebowania i nie będziesz sie zapychał pustymi kaloriami to nie powinny cię dopadać napady głodu.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Posiłki powinno się jeść mniej więcej co 3 godziny. Maksymalny odstęp pomiędzy posiłkami może wynosić 4 godziny.
Czasami nasza praca czy inne zrządzenia losu nie pozwalają na spożycie posiłku dokładnie o tej porze o której byśmy chcieli, dlatego też można przyjąć 30 minutowy margines błędu. Przede wszystkim powinniśmy pilnować aby, nie przekroczyć 4 godzin odstępu.
Co do kolacji to jajka są dobrym pomysłem, oczywiście nie powinniśmy ich jeść co dziennie. Ostatni posiłek dnia powinien być białkowy, a więc oprócz jajek, możemy wykorzystać: nabiał ( sery, twarożki, jogurty, kefiry, maślanki), mięso ( chude wędliny, resztki z obiadu np kurczak, indyk), ryby.
Odnośnie 3 pytania to nie powinno się nic jeść pomiędzy posiłkami. Bo tym sposobem wprowadzamy bardzo dużo zbędnych kalorii. Aby ograniczyć podjadanie proponuję w momencie kryzysu wpić szklankę wody. Gdy już naprawdę nie może Pan wytrzymać z głodu to proszę zjeść jakieś warzywo np marchewkę. Będzie to zdrowsza i mniej kaloryczna alternatywa od ciasteczek, chrupek itp rzeczy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...