Skocz do zawartości
Forum

Spadek poczucia wartości po gwałcie


Gość KrystynaB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KrystynaB

W ramach pewnej prayc na studia zajęłam się pojęciem traumy i zastanowiła mnie pewna kwestia: dlaczego po tragedii gwałtu u kobiety występuje obniżone poczucie własnej wartości? Nie potrafię się wczuć analizują temat dogłebnie. Kobieta zostaje zgwałcona i dzieje sie z nią szereg przykrych rzeczy co jest dla mnei zrouzmiałe, spada samoocena - w pewnym sensie to rozumiem ale idąc dalej - dlaczego ta samoocena upada? Ktoś może mi to wyjaśnić? To wydaje się zrozumiałe, ale rozbierając na czynniki nie potrafię zrouzmiec, moze dlatego, że to pewnie irracjonalne odczucia danej kobiety...

Odnośnik do komentarza
Gość Kamczatka

a ja jestem to w stanie zrozumieć. Ktoś wbrew jej woli ją wykorzystał, pozbawil intymności,wzbudziła w niej poczucie wstydu... to wszystko sprawia że on pewnie myśli że skoro ni umiała tego powstrzymać, nie potrafiła się obronić to jest nic nie warta, może mysli w kategorii że jest brudna... Poczucie wartości leży w gruzach taka kobieta pewnie myśli że nie ma nic do zaoferowania bo już wszystko zostaló jej odebrane. Nie ma nic co jest jej i tylko jej

Odnośnik do komentarza
Gość KrystynaB

Ja nie pisze, ze nie jestem w stanie zrozumiec ze mozna sie tak i tak czuc, doskonale rozumiem jak to moze byc straszne, po prostu nie rozumiem z czysto logiczno - psychologicznego punktu widzenia dlaczego kobieta czuje sie malo wartosciowa.
Widzisz, jakby ktos mnie zwyzywal pomyslalabym, ze to on jest malo wart. Rozjasnila to Kamczatka i rozumiem ten przyklad.

Odnośnik do komentarza

"~KrystynaB"
Ja nie pisze, ze nie jestem w stanie zrozumiec ze mozna sie tak i tak czuc, doskonale rozumiem jak to moze byc straszne, po prostu nie rozumiem z czysto logiczno - psychologicznego punktu widzenia dlaczego kobieta czuje sie malo wartosciowa.
Widzisz, jakby ktos mnie zwyzywal pomyslalabym, ze to on jest malo wart. Rozjasnila to Kamczatka i rozumiem ten przyklad.

Widzisz nikt nie jest w stanie tego do końca zrozumieć jeżeli tego nie przeżył.Gwałt to inaczej wtargnięcie,poniżenie,obnażenie,kobieta czuje się zeszmacona,brudna,zostawiona z reguły samej sobie bo wstyd się przyznać,narasta ból,strach wycofanie i właśnie traci poczucie własnej wartości,bo ona bierze winę na siebie,to ona czuje się ta gorsza,nie potrafi ludziom w oczy spojrzeć,a on jest pewien,że ona go nie wyda,bo się boi,że nikt jej nie uwierzy!
Poczytaj sobie-Gizi75 to może lepiej to zrozumiesz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...