Skocz do zawartości
Forum

Ocena dostateczna a klasa o profilu humanistycznym


Gość AureliaV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AureliaV

Witam. Pytanie takie jak wyżej. Chyba będę mieć 3 z polskiego ( z wosu i historii 5), nauczycielka specjalnie mi zaniża oceny, ponieważ mnie nie lubi. Mam jakieś 2 i 3, których nie przypominam sobie abym odstała... z testów próbnych miałam 86%, czy jeżeli teraz byłoby tak samo to dostałabym się do LO o profilu humanistycznym?
Zależy mi na poważnych odpowiedziach... Byłabym wdzięczna jeżeli ktoś by mi pomógł.

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

powinnaś się dostać bo klasy humanistyczne raczej nie ciesza isę dużym braniem. A skoro nie wiesz skąd te oceny są to porpos o ich wyjaśnienie, jeśli są ze sprawdzianów czy kartkowek to możesz poprosić o ich pokazanie

Odnośnik do komentarza

a jak reszta ocen, bo jesli masz większość trój to nie ma co się dziwić że masz 3 na koniec. Po za tym możliwe że Twoja nauczycielka chce Cię jakoś zmotywować do lepszego starania się, szczególnie jeśli wie, że chcesz iść do klasy humanistycznej

Odnośnik do komentarza

AureliaV, zapytaj nauczycielkę, skąd oceny, o których Ty nie masz pojęcia. Niech Ci wyjaśni, pokaże kartkówkę/sprawdzian, z którego mogłaś dostać takie stopnie. 86% punktów na teście próbnym to dość ładny wynik, ale pamiętaj, że liczą się egzaminy gimnazjalne, które pisałaś w kwietniu. To od wyników testu z języka polskiego i przedmiotów humanistycznych zależy przede wszystkim, czy dostaniesz się do LO o profilu humanistycznym. Przyjęcie do szkoły zależy też od ocen na świadectwie, od popularności szkoły, do której się wybierasz, od tego, czy klasa, do której chcesz się dostać, jest oblegana przez innych absolwentów gimnazjum, czy masz dodatkowe punkty za konkursy na szczeblu przynajmniej powiatowym itp. Trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że dostaniesz się do wymarzonej szkoły! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...