Skocz do zawartości
Forum

Napięcie mięśniowe i wiotkość mięśni u niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój synek urodził się 16.10.2013 przez cesarskie cięcie. W książeczkę ma wpisane zagrożenie zamartwicą. Dostał jednak 10 pkt i rozwija się dobrze. Przy bodajże drugiej wizycie patronażowej lekarz stwierdził, że synek tylko w 45 % odwodzi główkę do prawego ramionka, z lewa strona jest ok. Dał nam skierowanie do neurologa. Pani doktor nie stwierdziła nieprawidłowości (od czasu wykrycia minął ok miesiąc, sami zmienialiśmy dziecku strony w łóżeczku, nosiliśmy je "na różne strony"). Skierowała nas jednak pro forma na usg ciemiączka (czekamy na wynik i wizytę- państwowa służba zdrowia:( ). W między czasie odwiedziły nas dwie rehabilitantki mgr dziecięce. Ostatnia wizyta była kilka dni temu . Pani stwierdziła u synka: równoczesną wiotkość mięśni brzucha oraz napięcie rąk i nóg.
Synek jest bardzo żywym i ciekawym świata dzieckiem. Gdy zobaczy swoje ulubione zabawki bardzo się ekscytuje;
- wymachuje raczkami,
- wydaje z siebie różne dźwięki,
- prostuje nóżki,
- bije się lewa rączka po brzuszku- aż słychać jak się w wszystko w nim odbija, druga jest spokojna- TO MNIE WŁAŚNIE TEŻ NIEPOKOI? CZY TO NORMALNE ZACHOWANIE???
Proszę o odpowiedź na moje pytanie w tytule oraz o wyżej. Może ktoś z Państwa miał podobną sytuację? Nie wiem gdzie szukać pomocy:(

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...