Skocz do zawartości
Forum

Blokada ekstrawertyka


Gość HAROLD

Rekomendowane odpowiedzi

Czuję, że jestem taki w środku jak napisałem wyżej. Mianowicie byłem taki przez wiele lat, jednak z czasem przez doświadczenia takie jak samotność, nieudana miłość, walka w klasie z innymi o pozycję, sprawiło że jestem wycofany i zablokowany. Owszem zdarza mi się czasem, że jakby wszystko wraca do normy i mogę gadać swobodnie, być autentycznym. Mam wrażenie, że nawet jak piszę teraz, to się czuję autentyczny względem samego siebie. Niestety w relacjach z ludźmi tak nie jest. Kiedyś z wieloma się dogadywałem, organizowałem różne wydarzenia, dużo się smiałem, lubiłem mówić co czuję, jak odbieram świat itp. Teraz tak potrafię jedynie z samym sobą, we własnych myślach. Nawet jak odbieram telefon i ktoś chce ze mną pogadać, to pierwsze co myślę, to żeby już zakończyć rozmowę. Po prostu się czuję sztucznie i ciężko mi się mówi, być sobą. Jestem trochę jak kameleon, który dostosowuje się do otoczenia. Już czasem lepiej jest gdy porozmawiam z jakąś przypadkowo poznaną osobą na mieście niż w kręgu znajomych ( którzy należą do tego typu ludzi, z którymi raz na jakiś czas się widuję ).Często tak mam, że jak z kimś gadam, ktoś powie coś do mnie zaczepnego to ja udaję, że nic się nie stało. A jak wrócę do domu i się zamknę w swoim pokoju, to jestem wściekły i bluzgam nonstop po cichu rzecz jasna. Naprawdę ciężko mi się z tym pogodzić, że moje wnętrze, osobowość jest zamknięta i tylko ja jestem w stanie ją poznać:( Ktoś pomoże, poradzi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...