Skocz do zawartości
Forum

Blokada przed byciem sobą


Gość sanjuan

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie - nie potrafię być tym kiedyś byłem. Chociaż się czuję nadal taki w środku. Nie potrafię już być roześmiany, spontaniczny, kreatywny, podążający za swoimi pasjami i starający się życ tak jakby życie było cudem i również napotkani w nim ludzie. Nie - i to nie jest depresja. Po prostu moja osobowość legła w gruzach - przez szkołę, którą traktowałem jako walkę z wszelkimi przeciwnościami losu i tam się wszystko zaczęło psuć. Dotyczy to zwłaszcza liceum. Jestem w środku dość ekstrawertyczną i umiarkowanie choleryczną osobowością, ale co z tego, gdy jak z kimś porozmawiać przez telefon czy w sklepie a nawet z jakimiś znajomymi to wydaję z siebie bełkot. Jak gdzieś jestem w grupie - czy to jakiś kurs czy studia to od razu przyjmuję pozycję obronną i się blokuję. Z nikim nie rozmawiam, a jak już to robię, to wolałbym i tak tego nie robić bo się cholernie źle czuję. Najwyżej jak się trafi to poznam jedną osobę, z którą jako tako mogę jeszcze porozmawiać, ale też nic specjalnego. Boli mnie to bo kiedyś potrafiłem być tak roześmiany i z masą ciekawych pomysłów : turystycznych, humorystycznych, sportowych ( organizowałem np jakieś turnieje w gronie znajomych ). I wiem, że to nadal jest we mnie! Tylko, że głęboko zakopane, a ja się czuję nieszczęśliwy, pełen cierpienia jak nigdy. Mam wrażenie, ze nie jestem autentyczny z samym sobą jak i w relacji z innymi ludźmi. Potrafiłem być kiedyś dowcipny, robić jakieś wkręty - teraz prawie, że nic. Nie wiem co się stało, ale mam wrażęnie, że z roku na rok jest coraz gorzej i pokrywa mnie coraz większa skorupa. Nie jestem człowiekiem wolny, więc nie mogę być sobą co najważniejsze, następnie poznawać i utrzymywać relacje z ludźmi ze starych lat czy też poznawać całkiem nowych i na końcu co jest dla mnie bardzo ważne, nie realizuję się zawodowo ani nie rozwijam swoich talentów, pasji. Pozdrawiam. Życie dla mnie straciło sens i jest jednym wielkim koszmarem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...