Skocz do zawartości
Forum

Czerwone plamy na ciele po spożywaniu alkoholu


Gość jo...64

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszka950253

Witam jestem dziewczyna i mam ten sam problem tylko ze nawet jak wypije mała ilość alkoholu to te plamy się pojawiają tylko ze nie zawsze lecz za zwyczaj nie wiem co to jest ale jest to bardzo żenujące ... Co robić pomocy

Odnośnik do komentarza

mam tak samo. jestem kobietą 30 lat. do ciąży wszystko było ok, po ciąży wystarczy ze wypije kilka łyków np whisky z colą i na ciele pojawiają się plamy. Wystarczy dosłownie 4-5 łyków - ile tam może być alkoholu?? dodam że wczesniej wcale nie piłam jak smok :P zawsze miałam słaby łeb. Po jednym piwie była konkretna faza, po 2 już spałam. Nastraszyliście mnie troche. Ide do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość Helly Nalewczuk

Mam oczywiscie to samo. Po 10 latach od pierwszej plamy jest co raz gorzej. teraz po prostu mi to dolega kiedy sie napiję alkoholu. Zeby nie dostac plam staram sie jesc dwie godzinki przed piciem czegokolwie, rzeczy bezglutenowe i zawierajace małą ilosc histaminy. Alkohol najlepiej tez bezglutenu no i pamietac o tym zeby najesc sie i dopiero jakies 2 godziny od ostatniego kęsa zacząć pić i ta strategia serio mnie nie zawodzi. Będę w niedlugim czasie robił badania wiec moze to pomoze ale jak juz ktos trafnie zauwazył wiele osób ma ten sam problem jednak nikt nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi co to dokladnie jest.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Ja223344

To i ja napisze, bo zmagam sie z problemem ok 15 lat. Po wypiciu piwa czerwone plamy i dusznosc. Myslalam, ze uczulaja mnie konkretne piwa, ale teoria zostala obalona. Po dlugich obserwacjach doszlam do wniosku, ze nastepuje reakcja, gdy zjem czosnek i wypije piwo, nawet kilka godzin pozniej. A watrobe badam regularnie i jest w idealnym stanie (pije okazjonalnie, tylko piwo).

Odnośnik do komentarza

Umnie to wyglada tak:

Jak pije "ciezki" alkohol lub wino z siarczanami to mam plamy, Jak pije wino z sprawdzonej winiarni w Austrii od znajomego to jest ok - wypije butelke i nic. Wychodzi z tego, ze rozklad alkoholu + chemia w nich obciaza watrobe.

Ja mam jeszcze dodatkowe schorzenia (miopatia tluszczowa + tezyczka) wiec musze ogolnie suplementowac wapn/D3/magnez bo inaczej mnie bola miesnie ;(

Odnośnik do komentarza

Sugeruję aby nie łączyć alkoholu z kwaśnym produktami. W dzień w którym planujemy pić alkohol unikamy kwaśnych potraw, soków, itp. U mnie i mojego taty poza plamami na twarzy i dekolcie występuje jeszcze trudność z oddychaniem. Problem wyeliminował sie sam po zaprzestaniu spożywania kwaśnych produktów.

Odnośnik do komentarza

Pije jak większość z Was dwa trzy razy w tygodniu raz miej raz więcej raz piwko, biała, kolorowe, nawet bimberek no i....nic!! Ale są takie dni, że plamy są dwa trzy razy w ciągu roku i dzieje się to wówczas kiedy napierd.la głowa i wspomogę się IBUPROMEM a tu nagle zdarzy się imprezka. Domniemam, że połączenie tabletek z alko powoduje takowe plamy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Pewnie już za późno ale może innym się przyda. Też miałam czerwone plamy na twarzy, szyi i klatce piersiowej. Kilka lat szukałam przyczyn. Okazało się że to przez histaminę - a nadwrażliwość na histaminę powstała przez candidę w jelitach (tego niestety nie było widać).
Aby pokonać candidę (drożdże w jelitach) musiałam przejść na ostrą dietę po 3 miesiącach spróbowałam pierwszy raz alkoholu (nie piwa) i od tej pory żadnych plam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...