Skocz do zawartości
Forum

Malformacja naczyniowa w płacie skroniowym


Gość ar...er

Rekomendowane odpowiedzi

Po rezonansie głowy w opisie pojawiło się coś takiego: MR uwidoczniło w płacie skroniowym lewym, przyśrodkowo od zakrętu skroniowego górnego niewielki obszar z nieprawidłowym układem naczyń o śr. około 11mm - istnieje możliwość malformacji naczyniowej w tym obszarze.
Jak mam się odnieść do tego opisu i czy jest to poważna rzecz?
Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Malformacje naczyniowe są to wrodzone wady rozwojowe naczyń. Ponieważ w wyniku napisane jest, że: "istnieje możliwość malformacji" najprawdopodobniej konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Niestety nie da się określić jak bardzo poważna może być taka zmiana. Ze względu na nieprawidłową strukturę, malformacje mogą być istotnym klinicznie źródłem krwawień wewątrzczaszkowych. W większości przypadków są jednak wykrywane przypadkowo i nie stanowią zagrożenia dla pacjenta. W celu uzyskania dokładniejszych informacji skonsultuj się z lekarzem specjalistą!

Odnośnik do komentarza

witam.u mnie też jest podejrzenie malformacji.W wyniku napisali że potrzebne jest badanie angio żeby potwierdzić lub wykluczyć...22 grudnia mam wizytę u neurologa,zobaczę co mi powie.Ale z tego co czytałąm to malformacja to cholerstwo...A masz jakieś objawy??bo ja byłam skierowana na TK głowy bo strasznie mnie boli od ponad 4 mies.i żadne leki nie pomagają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...