Skocz do zawartości
Forum

Podcinanie wędzidełka języka


Gość mama-muminka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mama-muminka

Dzień dobry wszystkim
na wstępie powiem że problem nie wziął się wczoraj, chodzi o mojego syna. Od dziecka miał problemy z wymową, wcześnie zostałam mamą, bo miałam skończone 16 lat, więc na poczatku, gdy zaczynał mówić nie zwracałam na to uwagi myślałam, że to normalne nikt mi nic nie mówił, ze może być coś nie tak. Syn rósł aż z czasem ktoś mnie pokierował do logopedy. Przez kilka lat chodził na spotkania z logopedą, robił z nim ćwiczenia, uczył się wymawiac ładnie r. Jednak to nie dawało żadnych znacznych rezultatów. Obecnie syn ma 14 lat i problem zaczyna go coraz bardziej bolec. Rozmawialismy z innym logopedą, który stwierdził, że tutaj nic nie mozna zrobic oprócz podcięcia wędzidełka języka. Chciałabym się zapytać czy zabieg faktycznie jest konieczny czy dzieki niemu syn bedzie mówił ładnie r i czy jest to zabieg niebezpieczny? Czy logopeda potrafi to stwierdzic czy moze nie ma pomyslu dalszej terapii i to zapropononował? co o tym myslicie? Konsultowac sie z innym logopeda czy zastanowic sie nad zabiegiem?

Odnośnik do komentarza

jasne logopeda na pewno jest w stanie to swtierdzic w koncu jest logopeda jak nie jestes pewna to idz z synem do innego logopedy co on sadi na temat podciecia wedzidelka jesli powie ze to ma szanse mu pomoc to bym sie zgodzila, w jego wieku to na pewno krepujace

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...