Skocz do zawartości
Forum

Ruszające się zęby


dadaaria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie natury ortodontycznej. Gdy byłam mała (szkoła podstawowa) miałam wypadek na rowerze, krótko mówiąc, uderzyłam twarzą w kierownicę i wybiłam 1 zęba, zruszyłam całą żuchwe. Skończyło się to na aparacie ortodontycznym takim na stałe, nosiłam ponad 1.5 roku. Zdjęli mi go dawno jakieś 5 lat temu i dostałam taki zdejmowany. No i tu pojawia się główny problem. Po tych latach od zdjęciu aparatu stałego mam ten aparat na noc, on był zmieniany, dostosowywany itd. Jednak w nocy gdy spie w aparacie zeby sie prostuja, w dzien znowu wracają do swojej pozycji i tak w kółko (pomimo noszenia aparatu stałego po pewnym czasie zęby zaczęły wracać do swojego stanu po uderzeniu). Tak więc rano są ładne, proste, pod wieczór już się skrzywiają. Kciukiem dotykałam przednich zębów i czuję, że najnormalniej w świecie mi się ruszają. Jak zdejmę rano aparat i mam proste, a wystarczy ze lekko popchne je jezykiem, to już czuje drgnięcie i czuję, że spowrotem sa jak były. Nie wiem co robić, bo byłam u 2 ortodontów to tylko mi aparat zalecają, ale ja już nosiłam aparat i jak widac cudu nie stworzył. Co zrobić, żeby te zęby przestały się ruszac były proste i nie wracały wieczorem do swojego ustawienia? Zastanawiam sie czy moze jest jakis sposob aby je podkleic jakims dentystycznym specjałem, nie wiem co robić ale to naprawde irytujące. Tyle czasu aparatów i wraz nie jest tak jakbym chciała do tego czuje pod palcem jak się ruszają. Dodam, że w ubiegłym roku miałam usuniętą ósemkę u chirurga, powinno sie zrobic miejsce i powinny wejsc na swoje miejsce a mimo wszystko tak nie jest. Help :( Czemu aparaty nie pomagają i czemu się ruszają? Nie krwawą ani nic ale jednak czuć, że się ruszają :(

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Aktualnie jest możliwość podklejenia z tyłu zębów cienkich drucików, które na stałe zabezpieczą zęby przed przesuwaniem się. Nazywa się to tzw. stałą retencją, w odróżnieniu od ruchomych aparatów retencyjnych, które zakłada się na noc.

Tego rodzaju zabezpieczenie oferuje w tej chwili już wiele gabinetów ortodontycznych.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.01.2012 o 13:59, dadaaria napisał:

Mam pytanie natury ortodontycznej. Gdy byłam mała (szkoła podstawowa) miałam wypadek na rowerze, krótko mówiąc, uderzyłam twarzą w kierownicę i wybiłam 1 zęba, zruszyłam całą żuchwe. Skończyło się to na aparacie ortodontycznym takim na stałe, nosiłam ponad 1.5 roku. Zdjęli mi go dawno jakieś 5 lat temu i dostałam taki zdejmowany. No i tu pojawia się główny problem. Po tych latach od zdjęciu aparatu stałego mam ten aparat na noc, on był zmieniany, dostosowywany itd. Jednak w nocy gdy spie w aparacie zeby sie prostuja, w dzien znowu wracają do swojej pozycji i tak w kółko (pomimo noszenia aparatu stałego po pewnym czasie zęby zaczęły wracać do swojego stanu po uderzeniu). Tak więc rano są ładne, proste, pod wieczór już się skrzywiają. Kciukiem dotykałam przednich zębów i czuję, że najnormalniej w świecie mi się ruszają. Jak zdejmę rano aparat i mam proste, a wystarczy ze lekko popchne je jezykiem, to już czuje drgnięcie i czuję, że spowrotem sa jak były. Nie wiem co robić, bo byłam u 2 ortodontów to tylko mi aparat zalecają, ale ja już nosiłam aparat i jak widac cudu nie stworzył. Co zrobić, żeby te zęby przestały się ruszac były proste i nie wracały wieczorem do swojego ustawienia? Zastanawiam sie czy moze jest jakis sposob aby je podkleic jakims dentystycznym specjałem, nie wiem co robić ale to naprawde irytujące. Tyle czasu aparatów i wraz nie jest tak jakbym chciała do tego czuje pod palcem jak się ruszają. Dodam, że w ubiegłym roku miałam usuniętą ósemkę u chirurga, powinno sie zrobic miejsce i powinny wejsc na swoje miejsce a mimo wszystko tak nie jest. Help ? Czemu aparaty nie pomagają i czemu się ruszają? Nie krwawą ani nic ale jednak czuć, że się ruszają ? http://dentysta-torun.com.pl/aparat-ortodontyczny-dla-dziecka/

Powinnaś zdecydowac się jeszcze raz na aparat na stałe. Tak myślę

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.01.2012 o 09:24, karolinexxx napisał:

moze nie da sie ich trwale naprostowac jednak uderzenie pewnie bylo silne i sa zruszone od samego poczatku moze tez kosc jest jakas skrzywiona czy cos, skoro aparat staly nie pomogl to moze nie da sie tak raz na zawsze :/ współczuje Ci :/ http://www.ortodontatorun.pl/czy-mozna-leczyc-zeby-noszac-aparat-ortodontyczny/

A może przyczyną są złe funkcje żucia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...