Forum Zdrowie

Wybór pierwszego aparatu słuchowego

~StanislawZ

~StanislawZ

Witajcie,

niestety nadszedł ten czas w którym muszę wybrać swój pierwszy aparat słuchowy. Bardzo długo odkładałem ten moment ale rodzina już tyle na mnie narzeka z tym moim nic nie słyszeniem, że nie mam wyboru. Szukałem trochę w internecie różnego typu aparatów w różnych widełkach cenowych jednak nadal mam problem z wyborem. Może się ktoś wypowiedzieć, kto temat lepiej zna ode mnie i może polecić jakieś dobre urządzenie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~StanislawZ

~StanislawZ

Nie mam jakieś tam granicy. Jestem typem osoby która woli wydać więcej ale dobrze. Wiem, że to z czasem się zwróci. Nie patrząc inwestuję w siebie.

Melvit

Melvit

W takim wypadku racja, cena nie powinna być głównym kryterium przy wyborze takiego sprzętu. Decydując się na taki krok decydujemy często o swoim zdrowiu, więc oszczędności to nie jest najlepsze wyjście z sytuacji. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wyszukanie opinii na temat produktów danej firmy, najlepiej osób które użytkują. W oparciu o takie zdanie możemy spokojnie wybrać odpowiedni sprzęt :)

197566 melvit Mężczyzna, 27 lat, Warszawa
~Bonin

~Bonin

Jeżeli zainwestujesz trochę więcej w lepsze urządzenie to ze spokojem Ci przez kilka lat starczy. Mój wuja chciał oszczędzić i kupić urządzenie mało znanej firmy no i po dwóch latach niestety musiał wydać znowu pieniądze.

~Murielsta

~Murielsta

Lepiej jest zainwestować w dobrej klasy urządzenie. Mogę to potwierdzić. Mojej mamy brat postanowił zaoszczędzić oraz kupił sobie tańsze,z czasem musiał wymienić na inny, bo tamten nie dawał rady, poza tym słyszał różnego rodzaju szumy.
Moja mama również nosi aparat słuchowy ( w rodzinie jest to widocznie genetyczne) i zdecydowala sie na aparat tej firmy:
https://www.bernafon.pl
Jest zadowolona i mówi, ze jest to dla niej o wiele większy komfort, bo przynajmniej słyszy to co ktoś do niej mówi.

Kama2

Kama2

Moja mama też chciała zaoszczędzić na aparacie i teraz szukamy nowego. Znalazłam aparaty słuchowe w http://www.brandvital.eu/. Dają gwarancję na najniższe ceny, możliwe jest dofinansowanie z NFZ i trzyletnia gwarancja. I co dla mnie ważne, to przez cały czas noszenia aparatu jest bezpłatna opieka protetyków słuchu. Nie w każdej firmie tak jest.

182143 kama2 Kobieta, 47 lat, Warszawa
~remiste

~remiste

Aktualnie na wiekszość aparatów jest refundacja. Ale tutaj wszystko zależy od danego przypadku. Dla jednej osoby w zupełności wystarczy aparat, który będzie refundowany z narodowego funduszu zdrowia, jednak druga osoba będzie miała pewne wymagania co do jakości czy wyglądu i będzie wolała dopłacić do porządniejszego aparatu. Najlepiej skontaktować się z protetykiem słuchu, który doradzi jaki aparat będzie dobry oraz wykona badanie słuchu.
Proponuję skontaktować się z Geers: http://www.geers.pl/aparaty-sluchowe . Mają swoje placówki na terenie całej Polski tak więc na pewno masz jakąś z nich w pobliżu siebie. W ofercie mają aparaty słuchowe od wielu producentów.Będą rownież mogli doradzić jakie aparaty są najlepsze pod kątem refundacji.