Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie zatok u kobiet w ciąży. Pomocy


Gość Hanuszka82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hanuszka82

Cześć, od jakiegoś czasu miałam problem z zatokami i infekcjami ale nigdy nie było tak źle jak teraz. Zaszlam w ciążę o którą walczyliśmy z mężem kilka lat i właśnie teraz w 4 miesiącu mam takie problemy z nosem i zatokami że w nocy się duszę bo czuje jak puchnie mi suchy nos i obszar zatok szczekowych. nie mogę nawet przełknąć śliny ani napić się czegoś bo idzie wydzielina na uszy. Wysmarkac też się nie da bo nos suchy a bardzo spulchniety. Leków też nie mogę bo w ciąży. Ratunku. Pomóżcie błagam. Laryngolog mówił że zabieg konieczny bo krzywa przegroda. Ale to dopiero po ciąży. A teraz? Co robić żeby zmniejszyć obrzęk? Pomóżcie mi. Boję się o dzidziusia.

Odnośnik do komentarza

Przecież możesz robić inhalacje, czy brać hipertoniczny roztwór soli morskiej. Sięgnij też po inne naturalne środki, jak chociażby miód i cynamon ( w necie jest dużo przepisów, jak stosować). To pomaga udrażniać nos, a laryngolog rzeczywiście powinien Ci pomóc i wskazać ewentualne bezpieczne leki. To nie jest tak, że kobieta w ciąży nie może brać żadnych leków, istnieją bezpieczne dla maluszka.

Odnośnik do komentarza

Witaj, również miałam problemy w pierwszej ciąży z zatkanym nosem, dodatkowo oprócz chorych zatok, astma. Jedyny lek który zadziałał to buderhin aerozol do nosa oczywiście na receptę. Dzidziuś urodził się zdrowy, niedługo dwa latka i jeszcze nie chorowal, bardzo silny łobuziak.

Odnośnik do komentarza

Jesli macie problem z zatokami, polecam ich płukanie.Znacznie zmniejsza to katar zatokowy, jak również przynosi maksymalną ulgę.Będziecie potrzebowały do tego irygatora, polecam ten model:
https://diabetyk24.pl/irygator-nebulizator-do-nosa-zatok-rino-showerhtml

Nie jest to taki duży wydatek. Przed ewentualnym wykonaniem zabiegu należy najpierw skonsultować się osobiście ze swoim lekarzem, aby stwierdził czy nie ma do tego przeciwwskazań. Jeśli lekarz uzna, że można bezpiecznie wykonać irygację, to wtedy możesz spróbowac.

Polecam szczególnie wyciagi ziołowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...