Skocz do zawartości
Forum

Plamica (prośba o rady i krótki opis mojego przypadku)


Gość Eliza009

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Eliza009

Dzień dobry.
Jestem kobietą i mam 20 lat. Od 2013 roku choruję na plamicę (po objawach jakimi są wybroczyny, puchnące stawy, skłonność do krwawień przy , bóle brzucha etc. diagnozowana jako zapalenie naczyń związane z IgA) w wynikach biopsji wykryto ziarniste złogi immunoglobulin klasy IgA (+) oraz składową C3 dopełniacza (+) w ścianach pojedynczych naczyń. Ponad to wykryto ziarniste złogi immunoglobulin klasy IgM (+) na granicy skórno naskórkowej. Metodą ELISA wykryto przeciwciała dla antygenu Yersinia Sp. w klasie IgG - 45,4 U/ml N<24U/ml jednak nikt nie ocenił tego wyniku, nie wiem czy może to mieć jakiś związek z plamicą lub jej rzutami. Po usunięciu migdałów w 2014 roku mój stan nieco się poprawił, mniej infekcji = mniej rzutów. Podczas rutynowych badań wykryto w moczu białko, najpierw 15 mg/dl po 3 tygodniach 30/dl. <br /> Obawiam się, że może mięć to związek z "plamicą". Bardzo chciałabym znaleźć kogoś kto pomógłby uporać się z tym problemem i zajął się odpowiednio moim przypadkiem.
Sam wątek kieruję do każdej osoby, która ma jakiekolwiek informacje na temat lekarzy (nefrologów, immunologów), którzy mogliby się tym zająć, ale i do osób, które zmagały się lub zmagają z plamicą.

Odnośnik do komentarza
Gość Eliza009

Pytałam. Mówił, że to nic takiego pomimo że poziom rośnie.
Podczas pobytów w szpitalach w Warszawie, uprzedzano mnie, że powinnam być uczulona na jakiekolwiek białko w moczu czy inne odchylenia, bo nigdy nie wiadomo czy to nie plamica. Dlatego też, szukam wszędzie gdzie się da, nawet tutaj. Znać o jednego lekarza więcej nigdy nie zaszkodzi a może pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...