Skocz do zawartości
Forum

Uwypuklenie krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego


Gość justi136

Rekomendowane odpowiedzi

l3-l4 dyskretne uwypuklenie krążka międzykręgowego na całym obwodzie z uciskiem worka oponowego, bez cech ucisku korzeni nerwów rdzeniowych l4-l5 uwypuklenie krążka międzykręgowego na całym obwodzie z uciskiem worka oponowego, bez cech ucisku korzeni nerwów rdzeniowych l5-s1 centralno-lewoboczna protruazja krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego oraz dyskretnym uciskiem korzenia s1 po stronie lewej co to oznacza????

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Podany wynik oznacza, że w kręgosłupie znajdują się zmiany zwyrodnieniowo-degeneracyjne. Dalsze postępowanie zależne jest jednak od objawów, jakie zgłasza osoba, której wykonano badanie. By zatem określić dalszą diagnostykę lub właściwe metody leczenia, konieczna jest bezpośrednia konsultacja lekarska.

Odnośnik do komentarza

dziękuję za odpowiedź, choć i tak mi to wiele nie wyjaśniło:( jeśli chodzi o objawy to jest to ból w dolnej części kręgosłupa o różnym nasileniu i niezależnie od tego czy stoję, siedzę czy leżę ( czasem mocniejszy czasem słabszy) Byłam u chirurga i nie dowiedziałam się nic jak tylko tyle że on się tym nie zajmuje i mam iść do neurochirurga. Więc teraz czekam na wizytę ok. 4 miesiące:(
gdyby się dało coś więcej wyjaśnić to proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...