Skocz do zawartości
Forum

Zgrubienie w pachwinie a tłuszczak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca mam zgrubienie w prawej pachwinie, pod skórą wyczuwam długi przesuwający się pod palcem twór (nie boli gdy go dotykam). Chirurg stwierdził, że może to być powiększony węzeł chłonny, a na usg tego obszaru stwierdzono że może to być tłuszczak. Dodam, że od miesiąca co kilka dni boli mnie prawa noga, czuje jakby ból mięśni w tej nodze, czasami w nocy nie mogę znaleźć wygodnej pozycji, muszę ruszać nogą aby zmniejszyć dyskomfort. Kilka dni przed pojawieniem się guzka czułam kłujące bóle brzucha po lewej i po prawej stronie również oraz miałam wówczas problem z przemianą materii.(przez 2 tyg.)Pojawiały się zaparcia bądź biegunki . Częściej oddawałam też mocz. Od kilku dni objawy te mijają. Czy mogło to mieć związek z tym tłuszczakiem i czy to jest w ogóle tłuszczak?

Odnośnik do komentarza

No wiesz? Nikt nie zlecił Ci podstawowych badań??? Gdyby to był węzeł chłonny to za pomocą tych badań wiadomo by było czy jest stan zapalny czy go nie ma. I można by było coś dalej szukać a nie domniemywać czy to węzeł czy tłuszczak. Węzły w tych miejscach są charakterystyczne i bardzo ważne jest postawienie właściwej diagnozy.

Odnośnik do komentarza

To okaże się po badaniach co trzeba wdrożyć. Gdybać nie ma co na przód. Jednak objawy przed wystąpieniem są sygnałem że może mamy z czymś dodatkowym do czynienia. Więc lepiej dmuchać na zimne i sprawdzić co się dzieje niż leczyć zaniedbane przewlekłości. :)

Odnośnik do komentarza

Mowa o tych:
"Kilka dni przed pojawieniem się guzka czułam kłujące bóle brzucha po lewej i po prawej stronie również oraz miałam wówczas problem z przemianą materii.(przez 2 tyg.)Pojawiały się zaparcia bądź biegunki . Częściej oddawałam też mocz. Od kilku dni objawy te mijają. "

Odnośnik do komentarza

Byłam u chirurga. Spojrzał na wynik usg i powiedział że nie będzie to tłuszczak, ale tak jak wcześniej przypuszczał węzeł chłonny, że na usg nie da się tych dwóch rzeczy odróżnić. Powiedział że z takim węzłem nie trzeba nic robić, za jakiś czas sam się zmniejszy. A jedynie muszę zrobić badanie kału czy to pasożyt czy bakteria. :) Także chyba nic poważnego ze mną się nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza

Karo2222
Byłam u chirurga. Spojrzał na wynik usg i powiedział że nie będzie to tłuszczak, ale tak jak wcześniej przypuszczał węzeł chłonny, że na usg nie da się tych dwóch rzeczy odróżnić. Powiedział że z takim węzłem nie trzeba nic robić, za jakiś czas sam się zmniejszy. A jedynie muszę zrobić badanie kału czy to pasożyt czy bakteria. :) Także chyba nic poważnego ze mną się nie dzieje :)

Bardzo poważnego nie.
Napisz jak będą postępy. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...