Forum Zdrowe zęby

Przez jaki czas ważne jest skierowanie na RTG zębów?

~k...l

~k...l

Witam. Miałam wizytę u dentysty 10.01.2017r i otrzymałam skierowanie na prześwietlenie zęba. Chciała bym się dowiedzieć ile takie skierowanie jest ważne. Pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

wroc-bea

wroc-bea

Przy rentgenie zęba nie jest potrzebne skierowanie.

--

Dobry lekarz, stomatolog to tylko zawód czy pasja i powołanie?

177038 wroc-bea Kobieta, 39 lat, Wrocław
sylwia4012

sylwia4012

Bez skierowania możesz zrobić zdjęcie w http://tomomedica.pl/pantomogram-warszawa/ i mieć pewność co do jakości takiego prześwietlenia. Dzięki niemu lekarz odpowiednio oceni zmiany i dobierze odpowiednie leczenie. Takie pełnowymiarowe zdjęcia to dzisiaj norma, bez tego nie powinno zaczynać się leczenia, zwłaszcza bardziej skomplikowanego. Taki pantomogram kosztuje zdaje się ok. 80 zł w tym gabinecie, więc to żaden koszt w porównaniu z późniejszymi, jeśli nie zaleczy się zęba prawidłowo bez rtg.

112546 sylwia4012 Kobieta, 41 lat, kielce
~Sonia Kusz

~Sonia Kusz

zgadzam się . nie jes potrzebne skierowanie na rtg zębów . W stomatologii Cichoń w Krakowie gdzie chodzę , rtg np takie punktowe to koszt 30 zł , panoramiczne 70 zł . Więc jak na prywatny gabinet to cena jest na prawde przystępna . I jeszcze dodam ,ze jest to w samym centrum Krakowa. A pisze tak dlatego , ponieważ niedawno przeprowadziłam się z Katowic do Krakowa i doskonale wiem jakie są ceny .

~Kopijka

~Kopijka

Tak jak piszą moi poprzednicy na RTG zęba wcale nie potrzeba skierowania. Ja robiłam zdjęcie pantomogramem w warszawskim Diagdencie i nie musiałam mieć na nie skierowania. Dodatkowy plus jest taki,że wyniki otrzymałam od razu po badaniu na płycie i zdjęciu.

~MikaBu

~MikaBu

Ludzie istnieje coś takiego jak ochrona radiologiczna i skierowanie JEST konieczne!!! W innym przypadku mozna by sobie coddziennie zdjecia robic i wystawiac organizm na szkodliwe promieniowanie! Wezcie to po uwage! RTG robi sie z koniecznosci i potrzeby a nie dla "widzi mi sie"

~Moni0

~Moni0

Skierowanie na rtg jest potrzebne u nas nie zrobią bez skierowania

~ZEBROZKA

~ZEBROZKA

No niestety każde RTG to dawka promieniowania, więc lekarze muszą się orientować, czy można nam robić zdjęcie, zwłaszcza w ciąży, więc o tym pamiętajcie. Ja ostatnio byłam na panoramicznym rtg szczęki u dentysty BELLADENT https://belladent-dentysta.pl/rtg/ w Raciborzu i wow. Co technologia, to technologia, jedno zdjęcie i dentysta widzi wszystko, mój dentysta jest świetny, jak widzi, że coś trzeba leczyć, to bez problemu robią to co trzeba, polecam.